adcov.com

Jakie jest pochodzenie Ospa wietrzna?

Ospa wietrzna jest wirus pochodzący od członka rodziny wirusów opryszczki, ospy wietrznej-półpaśca. Choć ospa wietrzna jest jedną z najbardziej zakaźnych chorób dziecięcych klasycznych, dorośli mogą zarazić się wirusem. Swędzące, wypełnione płynem pęcherze, które pękają i tworzą nazywane są skórki ospy. Gdy zarażony ospą wietrzną, wysypki ospy pojawiają się zwykle 10 do 21 dni później i człowiek może być zaraźliwy jednego do dwóch dni przed widząc breakout ospy.

Przyczyna

Zakażenie pierwotne wietrznej ospy wietrznej lub występuje w drogach oddechowych. Raz w drogach oddechowych, wirus rośnie w nosogardzieli. Ospa wietrzna może być rozłożona przez transmisję, transmisji w powietrzu kropelek lub bezpośredni kontakt. Wirus zazwyczaj pozostają w organizmie przez całe życie, ale jest kontrolowany przez układ immunologiczny. Według National Library of Medicine, wirus może ponownie pojawić się po wystąpieniu stresu i 1 na 10 dorosłych może wystąpić wybuch gonty (podobnie spowodowane wirusem ospy wietrznej, ale najczęściej u osób dorosłych).

Objawy

Dzieci rozwijające ospę wietrzną może działać chory i początkowo ma objawy niejasne. Objawy mogą obejmować utratę apetytu, ból brzucha, ból głowy i gorączka występujące jeden lub dwa dni przed wyrwanie się z wysypką ospy. Średnio, dziecko może rozwijać 250 do 500 wysypki ospy pojawiają się najpierw na twarzy, tułowiu lub głowy i rozprzestrzenia się na inne części skóry. Jednak dzieci z wypryskiem lub innych problemów skórnych może rozwinąć się ponad 1500 ospy wysypki. Wysypki ospy może również pojawić się na powiekach, w ustach, w pochwie.

Leczenie

W większości przypadków objawy miejscowe mogą być łagodzone przez utrzymywanie dzieci, wygodne, jednocześnie umożliwiając ich organizm do walki z chorobą. Kąpiel owsiane w letniej wodzie może zapewnić komfortowe, chrupiącą powłokę na skórze. Miejscowe doustne płyny i leki przeciwhistaminowe mogą pomóc złagodzić swędzenie. Przycinanie paznokcie krótkie może wyeliminować zarysowania wysypki ospy i zmniejszyć blizny i wtórnych infekcji.

Leki przeciwwirusowe zostały rozwinięte, ale muszą one być uruchamiane w ciągu pierwszych 24 godzin od wysypki ospy być skuteczne. Leki przeciwwirusowe mogą być również podane do członków tego samego gospodarstwa domowego kogoś z ospą wietrzną.

Możliwe powikłania

Kwas acetylosalicylowy nie powinien być stosowany przez osoby z ospą wietrzną, ponieważ jest to związek z zespołem Reyes. Inne możliwe powikłania ospy wietrznej jest zapalenie płuc, przemijające zapalenie stawów i zapalenie mięśnia sercowego. Wrodzone zakażenie płodu może być zagrożenie dla kobiet, które kurczą się ospę wietrzną w czasie ciąży. Jeśli narażone i matka nie jest odporny, noworodki są na ryzyko ciężkich zakażeń. Chociaż rzadko, zapalenie mózgu jest poważną chorobą, która może wystąpić jako powikłanie ospy wietrznej.

Zapobieganie

Unikanie ospę wietrzną jest trudne, ponieważ jest w powietrzu i bardzo zaraźliwa. Ospa lub szczepionkę przeciw ospie wietrznej można stosować w celu zapobieżenia lub zminimalizowania objawów wirusa, czy zawarte po szczepieniu. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, większość ludzi, którzy się szczepionki ospa wietrzna będzie mniej prawdopodobne, aby zarazić się wirusem. Jednakże, jeśli ospa wietrzna jest później zakontraktowane przez kogoś, kto został zaszczepiony, Wybuch wysypki ospy i objawów jest łagodna.