adcov.com

Jaki wpływ może Mold w domu mieć na człowieka?

Jaki wpływ może Mold w domu mieć na człowieka?


Pleśń istnieje wszędzie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Bo ludzie są narażeni na nią każdego dnia, to nie stanowi to poważne zagrożenie dla zdrowia. Jednakże, jeśli jesteś narażony na zbyt dużo pleśni w jednym czasie lub jest uczulony na to, możesz zachorować.

Czynniki

Pleśń ma inny wpływ na każdego człowieka. Objawy formy zależą od tego, ile osoba wdycha lub dotyka, i czy ona jest wrażliwy lub uczulony na to.

Alergie

Reakcje alergiczne na formy obejmują kaszel, kichanie, nosa i podrażnienie oczu i wysypki. Mold również powodować ataki astmy.

mVOCs

Według Illinois Department of Public Health, mikrobiologiczne lotne związki, znane również jako mVOCs, są związki wytwarzane przez grzyby, które są uwalniane do powietrza. Mogą one powodować zawroty głowy, bóle głowy i podrażnienia i nudności.

Mikotoksyny

Niektóre gatunki pleśni może powodować silne metabolity zwane mikotoksynami. Są również niebezpieczne, ale nie zawsze są obecne.

Testowanie alergii

Istnieją dwa sposoby, aby sprawdzić, czy masz alergie pleśni: badanie krwi i badania skóry. Testy skórne są zwykle korzystne, ponieważ wyniki są szybciej znaleźć i test jest mniej kosztowne.