adcov.com

Jaki rodzaj nasion słonecznika jest Najlepsza dla kiełkowania?

Jaki rodzaj nasion słonecznika jest Najlepsza dla kiełkowania?

Kiełki słonecznika są uprawiane z nasion i spożywane podczas gdy są one nadal przetargu sadzonki. Wszelkiego rodzaju słonecznika mogą wykiełkować. Oprócz tego, że dobre w sałatkach, słoneczniki są pakowane w składniki odżywcze i nie są trudne do wzrostu wewnątrz w domu. Oprócz kiełki słonecznika można kiełkować, soja, fasola, soczewica, pietruszka, fasola mung, sałata, rzodkiewki i nawet dynie. Słonecznik i inne nasiona można nabyć w zdrową żywnością lub sklepów ogród.

Łuskanego i Nonhulled nasion

Słonecznik nasiona do kiełkowania, łuskanego lub nonhulled. Łuskanego słonecznika są nadal w ich muszle i łatwiej kiełkują. Nonhulled słoneczniki mogą również być wyrosło, ale większe, rozłożonych muszli muszą zostać usunięte przed zużywana jest kiełek. Małe czarne muszle produkować najlepsze wyniki podczas kiełkowania nasion słonecznika nonhulled.

Względy

Nasiona słonecznika zawierają bogactwo składników odżywczych, które mnoży podczas kiełkowania i prosty sposób na zwiększenie poziomu odżywcze diety. Chociaż nasiona można kupić w centrach ogrodniczych, należy pamiętać, że niektóre nasiona przeznaczone do uprawy w ogrodzie zostały poddane obróbce substancji chemicznych podczas pakowania. Sprawdź etykiety na opakowaniu lub kupić swój słonecznika kiełkowania nasion ze zdrową żywnością do zapewnienia bezpieczeństwa od komercyjnych substancji chemicznych.

Używa

Kiełki słonecznika służy szereg celów w przygotowaniu żywności, tym są używane na ich własnych lub dodać do sałaty i inne kiełki w świeże sałatki. Kiełki słonecznika są zdrowe gdy serwowane surowy. Oni również mogą być dodawane do zapiekanek, zup i potraw z jajek. Spróbuj dodać kiełki słonecznika, a także inne kiełki, kanapkę warzyw lub zamiast sałaty na kanapkę z Turcji lub szynki. Miejsce słonecznik kapusty jak jadalne dekorować na talerzu, lub dodać je do chleba receptur.

Kiełkowanie własne

Kilka metod można kiełkować nasiona słonecznika w domu. Częstym sposobem kiełkowania nasion słonecznika jest w worek kiełkuje płótno, które mogą być wykonane w domu lub zakupione. Można również kiełkować nasiona w płytkie pojemniki wypełnione potting gleby. Wszystkie nasiona słonecznika, czy łuskanego lub nonhulled, trzeba być namoczone na noc przed uprawy i ubita codziennie, aby utrzymać je na mokro. Zbiór kapusty w ośmiu do 12 dni. Spożywać kiełki natychmiast, lub przechowywać w lodówce nawet do dwóch tygodni, zaleca profesor University of Wisconsin ogrodnictwo H.C. Harrison.