adcov.com

Jaki rodzaj kwasu Can Eat przez metal?

Istnieją liczne materiały niebezpieczne, które mogą spowodować uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia, aw ciężkich przypadkach, śmierć, jeśli nie są odpowiednio traktowane. Jeden rodzaj takich materiałów są kwasy. Kwasy żrące są wyznaczone przez Materiałów Niebezpiecznych w miejscu pracy lub systemu informacyjnego znaleziono produktów, jako materiały klasy E. Kwasy te są zdolne do zniszczenia skóry i jedzenia przez metal. Kilka kwasy tworzą tę klasę.

Kwas azotowy

Kwas azotowy jest bezbarwny żrąca ciecz wytwarza się przez utlenianie amoniaku na katalizatorze platynowym w wysokich temperaturach. A oprócz stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi, takie jak skóry i uszkodzenia oczu, to kwas znany także do topienia poprzez wspólne metali, z wyjątkiem złota i platyny. Ponieważ reaguje z metalem, produktem końcowym jest zależny od stężenia użytego kwasu.

Kwas fluorowodorowy

Kwasu fluorowodorowego jest żrący kwas, który jest bezbarwny i posiada silny, nieprzyjemny zapach. To zwykle używane do takich rzeczy jak trawienie mineralnej, trawienie i czyszczenia powierzchni. Zagrożenia zdrowia są w zależności od rodzaju ekspozycji oraz stężenia, ale wiadomo, że niszczą tkankę skórną i jedzenia przez kość. Kwas nie kończy, może też jeść przez metal. Z tych powodów, kwas muszą być przechowywane w odpowiednich pojemnikach chemicznie.

Kwas siarkowy

Kwasu siarkowego o stężeniu od 10 do 90 procent znane jest szczególnie korozyjny. W rzeczywistości, zgodnie z Tantaline metale, takie jak tytan i hastelloy pokazuje gwałtowną korozję w takich stężeniach, w temperaturze poniżej 100 stopni Celsjusza. Tylko kilka metale egzotyczne, takie jak materiały Cyrkon i tantalowe mogą być stosowane powyżej temperatury wrzenia zastosowanego kwasu, a nie wykazują oznak korozji.

Wodorotlenek sodu

Wodorotlenek sodu, znany również jako soda kaustyczna i ługu ma kolor i mogą występować zarówno w postaci ciekłej lub stałej. Jest to jeden z najbardziej powszechnych substancji chemicznych występujących w przemyśle dziś i jest używany do rzeczy jak tworzyw sztucznych i tekstyliów. Wodorotlenek sodu ma potencjał, aby spalić lub pochłonąć każdą część ciała, że ​​styka się z. Ma również potencjał do spalania przez niektórych metali.