adcov.com

Jaki rodzaj guza nerki powoduje wysokie ciśnienie krwi?

Guz Aparat przykłębuszkowy (JGA), nerek (układ nerkowy) wytwarza nadmiar enzymu zwanego reniny, który dzięki efektowi pochodnych, prowadzi do zatrzymywania wody i sodu we krwi, zwężenie naczyń krwionośnych. Łącznym rezultatem jest wzrost ciśnienia krwi.

Mechanizm choroby

Według siódmej edycji "Renal Physiology Vander, w" System nerek zapewnia długoterminową regulację ciśnienia krwi poprzez produkcję reniny. Renina jest wykonane w JGA nerek. Produkcja reniny jest stymulowane przez obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie przejście chlorku sodu (soli) przez kanalików nerkowych. Rezultatem wytwarzania reniny podwyższone ciśnienie krwi, przez zatrzymanie płynu i zwężeniem naczyń krwionośnych. Guzy JGA produkować nadmiar reniny, a mechanizm opisany jest utrwalona pomimo konsekwencji wyższe niż normalne ciśnienie krwi.

Objawy

Typowe objawy guza JGA są bóle głowy, zwiększone oddawanie moczu i wysokie ciśnienie krwi.

Diagnoza

W kwestii Jesień 2002 "Recenzje w Urologii," Dr Rubinstein i jego współpracownicy twierdzą, że rozpoznanie nowotworu JGA zazwyczaj następuje określenie poziomu reniny w osoczu, które od dwóch do siedmiu razy większa niż normalnie. Nadprodukcja reniny jest zlokalizowana na JGA diagnostycznego przez mikroskopowe badanie próbki tkanek.

Leczenie

Ostateczne lekarstwo na nowotwory JGA, stan dr Rubinstein i koledzy, jest wycięcie chirurgiczne. Zarządzanie Medycyna guza JGA jest uzasadnione, ponieważ guzy te są uważane za łagodne, bez doniesień o przerzutach. Inhibitory konwertazy angiotensyny są logicznym wyborem kontrolować ciśnienie krwi przed zabiegiem.

Rokowanie

Chociaż są łagodne guzy JGA, warunek może być śmiertelne, jeśli nie traktuje. Eliminuje chirurgiczne wycięcie nowotworu ponownemu wystąpieniu, lecz, jak podano przez dr Rubinstein i współpracowników, 12 do 27 procent pacjentów nadal mają wysokie ciśnienie krwi, po operacji w wyniku uszkodzenia naczyń spowodowane przez poprzedni wysokie ciśnienie krwi.