adcov.com

Jaki jest normalny poziom białka na nerki?

Jaki jest normalny poziom białka na nerki?


Gdy nerki nie działają prawidłowo, białko może uciec z krwi do stężenia białka w moczu i nie będzie normalnie. Krwi (surowica) poziomów białka może być zbyt niska, a stężenie białka w moczu może być zbyt wysoka.

Wartości

Badania laboratoryjne sprawdzenie poziomu białka zwanego albuminy w moczu i krwi. W losowej próbce moczu, zakres od 0 do 8, a czasami białka / dl 10 mg jest uważane za normalne według University of Maryland Medical Center. Normalne stężenie we krwi w zakresie od 3,4 do 5,4 g / dl.

Znaczenie

Nieprawidłowe ilości białka w moczu lub krwi podczas rutynowej pracy laboratoryjnej może być pierwszą oznaką choroby nerek, takich jak kłębuszkowe zapalenie nerek lub innych istotnych problemów zdrowotnych.

Identyfikacja

Wysokiego poziomu białka w moczu o nazwie białkomocz i wysoki poziom albuminy, w szczególności, jest znane jako białkomocz.

Leczenie

Aby powrócić do normalnego poziomu białka i ochrony funkcji nerek, lekarze mogą przepisać leki ciśnienie krwi, takich jak angiotensyny (ACE), inhibitory konwertazy angiotensyny, nawet jeśli nie mają wysokie ciśnienie krwi.

Rozważania

Wyższego niż normalny poziomu białka w moczu może być spowodowane lub odwodnienia bakteryjnego (zakażenia dróg moczowych), niezwiązanym z chorobą nerek. W tych przypadkach, stężenie białka powrotu do normalnego stanu, gdy pojawia się infekcja lub hydratacji jest usuwana.