adcov.com

Jaki jest najszybszy sposób, aby pozbyć się Poison Oak?

Dąb trucizna jest w kształcie krzewów roślin powszechne w Stanach Zjednoczonych. Roślin zawiera substancję chemiczną o nazwie urushiol bazie oleju, który spowoduje, zaczerwienienie, obrzęk, ściągaczami pieczenie i swędzenie w kontakcie ze skórą. Na szczęście, nie jest trujący dąb zaraźliwe i zwykle odejść na własną rękę. Jednak dla natychmiastowych rezultatów i łagodzenia bólu, istnieje kilka opcji, które pomogą Ci walczyć ból trucizna dąb.

Wody i środków odkażających

Według Southwestern Medical Center, odkażania skóry z regularnym mydłem jest skutecznym lekarstwem na trujący dąb. Możesz także użyć dezynfekcji waciki nasączone alkoholem lub klocki. Jest niezwykle ważne, aby umyć wszystkie materiały w tym buty i ubrania, które mogą mieć kontakt z trucizny dąb. Oleje z trucizny dąb może pozostać na pozycji, a ich dotknięcie może spowodować objawy ponownie powierzchni.

Zastrzyki sterydowe

W ciężkich przypadkach zatruć dąb, pracownicy służby zdrowia mogą podawać sterydy szybko złagodzić ból i objawy. Według Southwestern Medical Center, lekarz zwykle sprawdzić historię medyczną i przeprowadzić badanie przedmiotowe przed przepisaniem leku lub podawaniu sterydów. Sterydy mogą przyjść w śmietanie i formie ustnej. Sterydy również są w postaci iniekcji. Rodzaj leczenie steroidami, które byłyby najbardziej korzystne zależy całkowicie od stopnia ciężkości wysypki. Skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji na temat zabiegów steroidowych.

Over-the-counter produktów

Aby zmniejszyć bolesne swędzenie, obrzęk i powstawanie pęcherzy, Mayo Clinic proponuje zastosowanie over-the-counter kremy i płyny na dotkniętych obszarach skóry, takich jak krem ​​hydrokortyzon i balsam galmanu. Doustne tabletki antyhistaminowe zapewni szybką ulgę i może być łatwo kupić w lokalnych sklepach narkotyków. Zastosuj krem ​​lub balsam preferowany do obszaru dotkniętego kilka razy dziennie. Jeśli wolisz antyhistaminowe pigułki, spożywać odpowiednią dawkę, zgodnie z dyspozycją.