adcov.com

Jaki jest ładunek glikemiczny niski?

Jaki jest ładunek glikemiczny niski?


Indeks glikemiczny pomiar jak różne węglowodany utworzyć wzrost poziomu cukru we krwi. Wyższy indeks glikemiczny żywności, bardziej podnosi poziom cukru we krwi.

Definicja obciążenia glikemicznego

Chociaż wskaźnik glikemiczny mierzy wzrost poziomów glukozy lub cukru we krwi, ładunek glikemiczny wykorzystuje indeks celu określenia jak szybko węglowodany będą właściwie przekształcona cukru. Są wysokie i niskie glikemiczny żywności obciążenia.

Zastanawianie ładunek glikemiczny

Jednak wystarczy znajomość ładunek glikemiczny węglowodanu nie informuje, ile tego węglowodanu jest w szczególności typu żywności. Obliczanie wielkości porcji pożywienia jest konieczne ustalenie, że ładunek glikemiczny porcji, ponieważ zależy to od ilości zużywanej węglowodanów. Ładunek glikemiczny wyliczana jest przez podzielenie indeks glikemiczny pożywienia przez 100, a następnie mnożąc przez całkowitą liczbę węglowodanów w porcji.

Korzyści

Korzystanie ładunek glikemiczny, aby dostosować dietę jest ważne dla ludzi, którzy muszą monitorować ich poziom cukru we krwi, takich jak diabetyków. W celu utrzymania stężenia glukozy we krwi w z góry określonym zakresie, diety powinna być dostosowana do spożywania niższy ładunek glikemiczny.

Jaki jest ładunek glikemiczny niski?

Indeks glikemiczny i ładunek glikemiczny są różne. Niska wartość indeksu glikemii mniej niż 55, podczas gdy małe obciążenie glikemiczny mniejszy niż 10.

Załaduj glikemiczny niskie przekąski

Żywność o niskim ładunku glikemicznym to kubek kiełki fasoli ładunek glikemiczny (1), z pół grejpfruta ładunek glikemiczny (3), dwa kubki zwykły popcorn (ładunek glikemiczny z 7) i duża marchew (ładunek glikemiczny z 2) . Istnieją listy dostępnych z wielkości porcji żywności i ich indeksu glikemicznego i ładunku glikemicznym.