adcov.com

Jaki jest cel ludzkiej wątrobie?

Wątroba jest ważnym organem w ludzkim ciele i jest usytuowany w prawej górnej części brzucha. U ludzi, wątroba jest największa gruczołowy narządu, w wadze około 3 kg. Wątroba jest koniecznością dla życia ludzkiego, a od 1999 roku, około 30.000 ludzi umiera każdego roku w Stanach Zjednoczonych z powodu niewydolności wątroby.

Głównym celem

Główną funkcją wątroby jest do przemiany glukozy w glikogen i z powrotem, jeżeli jest to konieczne. Glikogen jest węglowodanem, który stosuje się do magazynowania glukozy, która jest wykorzystywana przez organizm jako energii. Za pomocą tych metod wątroby reguluje ilość glukozy we krwi ludzkiej.

Inne funkcje

Ludzka wątroba pomaga filtr układu trawiennego przez usuwanie aminokwasów z ciała w celu konwersji do mocznika. Mocznik jest głównym składnikiem w moczu, i są przekazywane do nerek być wydalonych z ciała.

Alkohol i wątroba

To jest zadanie, aby w wątrobie do konwersji spożycia alkoholu w formie, która może być wydalane z organizmu. Jeśli alkohol może gromadzić się w organizmie człowieka, to zniszczenie komórek i narządów. Aż do wątroby metabolizuje całość alkoholu w organizmie alkohol zostanie przeniesiona na całym systemie krwiobiegu.

Niewydolności wątroby

Wątroba jest zasadnicze znaczenie dla organizmu ludzkiego. Niewydolność wątroby wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Choroby wątroby, prowadząc do niewydolności wątroby może być proces powolny maskowany objawów typowych w wielu innych chorób. Objawy to nudności, utratę apetytu i zmęczenie. Ostra niewydolność wątroby mogą występować u mniej niż 48 godzin i zwykle jest wynikiem zatrucia lub przedawkowania.

Zdrowie

Aby uniknąć krzywdy wątroby, unikać spożywania używek i depresyjne. Spożywania alkoholu w nadmiarze przez dłuższy okres czasu może doprowadzić do niewydolności wątroby. Kawa i herbata zawiera kofeinę może mieć również negatywny wpływ na wszystkie ważne organy. W celu utrzymania właściwego stanu zdrowia wątroby, należy jeść pokarmy zawierające przeciwutleniacze.