adcov.com

Jaka jest zalecana Dieta dla cukrzycy typu 2?

Jaka jest zalecana Dieta dla cukrzycy typu 2?


Tylko dlatego, że masz cukrzycę typu 2, nie musisz zmienić swoją dietę, aby jabłkami i sałatą. Nadal można jeść różnych produktów spożywczych. Kluczem jest umiar. Zalecana dieta dla chorych na cukrzycę typu 2 jest zbilansowana dieta, która zawiera wszystkie grupy żywności.

Węglowodany

Chorych na cukrzycę typu 2 należy jeść węglowodanów dla dostarczają potrzebne paliwo dla organizmu. Ogranicz gramów do 45 do 60 za posiłek w zależności od zaleceń dietetyka.

Białko

Białko buduje tkanki ciała i utrzymuje funkcję ciała. Jest on również stosowany do energii. Ograniczyć białko do sześciu uncji dzień chude mięso i ryby.

Warzywa i owoce

Warzywa i owoce na dostawy minerały i witaminy. Jedz co najmniej trzy do pięć porcji owoców i warzyw dziennie. Jedna porcja to 1/2 szklanki warzyw lub jeden mały kawałek owocu.

Mleczarnia

Przetwórstwo dostawy wapnia. Wybierz niskiej zawartości tłuszczu lub beztłuszczowe produkty mleczne. Staraj się jeść 02:58 porcji dziennie z mleczarni.

Tłuszcz

Tłuszczów nasyconych powinno być ograniczone. Nie jedz żywności, która jest więcej niż jeden procent tłuszczów nasyconych w porcji.