adcov.com

Jaka jest różnica w bazach malować?

Jaka jest różnica w bazach malować?


Dwa podstawowe typy baz farb istnieje: lateksu i alkidowe. Każdy z tych różnych farb posiadają swoje unikalne zalety i wady, w zależności od tego, co jest dla Ciebie najważniejsze i co konkretny projekt używasz ich do może być. Ich skuteczność może również odpowiednia zależy od narzędzia, którego używasz do ich stosowania.

Lateks

Farby lateksowe są jednymi z najczęściej zlokalizowanych rodzajów farb w placówkach handlowych. Podstawa farb lateksowych jest powszechnie woda, baza, która oferuje swoje wewnętrzne korzyści, jak i wady. Ze względu na elemencie wodnej farby te są zdolne do szybkiego suszenia. Dodatkowo, Dom Malarstwo informacje, że produkują one mniej zapachu niż zrobić kilka innych odmian farb domu. Wreszcie, na bazie wody ułatwia proces czyszczenia w trakcie realizacji projektu i poprawia aspektów środowiskowych przy użyciu farb lateksowych.

Olej / alkidowe

Farby alkidowe są również znane jako farby na bazie oleju i vice versa. Opcja ta jest często wykorzystywana przez profesjonalnych malarzy domu i ponownych modelarzy. Dwa z głównych powodów tego, że są farby alkidowe działa bardzo dobrze na wykończenia wykończenia wnętrz i nie plami tak łatwo, jak niektórych odmian farby lateksowej. Ponadto, farby na bazie oleju są mniej prawdopodobne, aby pokazać szczotka skok wzory dodając do jakości wykończenia. Farby alkidowe również działa bardzo dobrze w opryskiwaczu co czyni aplikację szybciej, bardziej jednolite i wydajne.

Wady Latex

Farby lateksowe, jak wynika powyżej, mogą mieć tendencję, aby umożliwić więcej znaki pojawiają się szczotka do wykończonej powierzchni. Jeśli ta powierzchnia jest jeden, który jest bardzo widoczny i dla których chcecie gładsze akcent, niż możesz wybrać jeden z żywicy alkidowej lub produktów ropopochodnych. Inna sprawa z farb lateksowych jest to, że nie można pozwolić, aby zatrzymać na jakiś czas po tym, jak stosować farby lub warstwa może być zniszczony. Tak więc, jeśli mieszkają w regionach o bardzo niskich temperaturach, w niektórych miesiącach, to jesteś zobowiązany zrobić swoje malarstwo w cieplejszych porach roku.

Rozważania z żywic alkidowych

W przeciwieństwie do lateksu lub farb wodorozcieńczalnych, alklyds nie pozwolić Ci korzyści szybkiego suszenia. Są one również podatne na znacznie wyższej produkcji zapachów. Ze względu na większe ilości lotnych związków organicznych obecnych w farbach alklyd, jesteś zobowiązany do zapewnienia większej wentylacji przestrzeni projektu lub przepływu powietrza, aby zapewnić bezpieczeństwo. Nawet jeśli jest to powolne suszenie, nie zawsze jest to koniecznie wada jak gładkość wykończenia może być zaznaczony. Jednak, jest to często zniekształcony, jeśli zbyt wiele farbę nanosi się na powierzchnię w mowa.