adcov.com

Jaka jest różnica między Zarząd kwalifikowalne i na forum Certified OB-GYN?

Jaka jest różnica między Zarząd kwalifikowalne i na forum Certified OB-GYN?


Lekarze często szukają certyfikat od jednej z wielu organizacji zawodowych, aby wskazać, że mają zaawansowane umiejętności w swoim zawodzie. Ci, specjalizujący się w położnictwie i ginekologii może osiągnąć certyfikacji z American Board of Obstetrics & Gynecology. Certyfikat OB-Gyn pokładzie poszukiwanie musi najpierw wykonać pewne wymagania, aby stać wyżywienie kwalifikowalne.

Kwalifikowalność

Jest OB-Gyn pokładzie kwalifikują gdyby zdobył lekarza medycyny Lekarz Osteopatii stopnia, a także ukończył czteroletni staż w położnictwa i ginekologii przez akredytowane szkoły medycznej. Szkolenie musi obejmować obszary związane z ciążą i porodem, a także zdrowia walnego kobiet, takie jak zdrowie reprodukcyjne, leczeniu raka piersi i kobiecej seksualności. Lekarz musi mieć nieograniczoną licencję medyczną, aby kwalifikować się do certyfikacji pokładzie.

Certyfikacja

Lekarz może ubiegać się o certyfikację pokładzie po ukończeniu rezydenturę. Wnioskodawca musi zdać egzamin pisemny oraz ustny egzamin. Egzamin pisemny jest oferowane raz w roku, zazwyczaj w ostatni poniedziałek w czerwcu. Po zdaniu egzaminu pisemnego, Gyn OB bez opieki musi działać w praktyce co najmniej przez jeden rok i przedstawia listę wszystkich swoich spraw przed przystąpieniem do egzaminu ustnego. Egzamin ustny jest podawany w listopadzie i grudniu.

Certyfikaty specjalistyczne

OB-Zarządu Biegły może zyskać dodatkowe GYNs certyfikaty w wyspecjalizowanych dziedzinach reprodukcyjnego i zdrowia kobiet. Istnieją cztery specjalizacje: Perinatologia, Onkologii Ginekologicznej, kobiety medycyny w obrębie miednicy i endokrynologii reprodukcyjnej i niepłodności. Certyfikaty te wymagają dodatkowych trzy lata szkolenia po początkowym zamieszkania. Kandydaci muszą zdać oddzielny pisemny i ustny egzamin do osiągnięcia certyfikacji w jednym z tych specjalności.

Korzyści

Osiągnięcie Certyfikacji jako OB-GYN pokazuje, że lekarz okazał się kwalifikacje na standardy w branży medycznej. Około 80 do 85 procent pokładzie OB-GYNs kwalifikowalnych będzie zdać egzaminy i stać dyplomowanym. Pacjent może zwrócić statusu certyfikacji lekarza z ABOG; ona musi uiścić opłatę 25 dolarów. OB-GYNs certyfikowane po 1986 musi być recertyfikowany co 10 lat.