adcov.com

Jaka jest różnica między opryszczka i Herpes?

W rzeczywistości nie ma różnicy między opryszczka i opryszczka. Opryszczka są spowodowane zakażeniem przez wirusa opryszczki pospolitej 1 (HSV-1), znany również jako ludzki wirus opryszczki 1 (HHV-1). Dlatego właśnie stan jest znany jako opryszczka ustnej.

Rodzaje

Chociaż większość przypadków opryszczki są spowodowane przez HSV-1, warunek może być również spowodowane przez zakażenie jamy ustnej z HSV-2, wirus wywołujący opryszczkę narządów płciowych, zgodnie z Mayo Clinic.

Identyfikacja

Podobnie jak w innych warunkach opryszczkowych (opryszczka narządów płciowych, ospa wietrzna, półpasiec), opryszczka spowodować czerwona wysypka z pęcherzami, które mogą być bolesne i swędzące.

Cechy

Wirusy opryszczki nie można usunąć z systemu człowieka, dlatego opryszczka może nadal sporadycznie wpływają na tę osobę przez całe życie, tak jak jest to w przypadku opryszczki narządów płciowych.

Leczenie

Chociaż opryszczka zazwyczaj wyjaśnić na własną rękę, miejscowych środków, takich jak alkohol benzylowy i może być stosowany w celu łagodzenia dolegliwości w miejscu wybuchu. Jak w przypadku nawrotowej opryszczki narządów płciowych, lekarze mogą zalecić osób z częstymi opryszczka przejść na codziennych leków przeciwwirusowych w celu zmniejszenia liczby ognisk, zgodnie z Mayo Clinic.

Zapobieganie

Tak jak w przypadku opryszczki narządów płciowych, należy unikać kontaktu z ranami od osoby cierpiącej ogniska. Obejmuje elementy podziału, które dotknął rany tej osoby, zgodnie z Mayo Clinic.