adcov.com

Jaka jest różnica między Heel Spur i neuropatią?

Jaka jest różnica między Heel Spur i neuropatią?


Uczucie mrowienia, pieczenia, kłucia, strzelanie: Wszystkie te słowa opisują oferty lub bolesne pięty. Prawidłowa diagnoza bólu pięty jest ważne w znalezieniu leczenia, który zapewni największą ulgę. Dwa wspólne, ale bardzo różne warunki, które powodują ból w pięcie są ostrogi pięty i neuropatia.

Neuropatia

Neuropatia lub uszkodzenie nerwów, dotyka ponad 20 milionów Amerykanów, według Stowarzyszenia neuropatia. Neuropatia jest specyficzną chorobą, ale kombinacji warunków, które uszkadza nerwów przenoszących sygnały pomiędzy mózgu i mięśni, skóry i narządów wewnętrznych. Według Podiatry Dzisiaj, neuropatia z uwięzienia w stępu tunelu, znajduje się w pięty, to bolesne warunkiem, że może być trudne do zdiagnozowania. Jest tak, ponieważ często występuje w połączeniu z innymi stanami, takimi jak impuls lub pięty podeszwy powięzi, zapalenie tkanki pięty.

Przyczyny neuropatia i Symtoms

Niestety, 30 procent przypadków neuropatii są nieznanego pochodzenia. Pozostałe 30 procent są wynikiem cukrzycy. Informuje, American Diabetes Association, że około połowa osób chorych na cukrzycę cierpi na jakąś formę uszkodzenia nerwu znany jako neuropatii cukrzycowej. Neuropatia może przyjść i odejść, powoli postępuje przez wiele lat, a może stać się ciężkie i wyniszczające.

Heel Spur

Ostroga pięty jest nieprawidłowy wzrost Bony na kości pięty. Sam bodziec nie jest źródłem bólu, ale ból jest doświadczony, gdy bodziec ściera okoliczne nerwy, tkanek miękkich i kości. Zgodnie z University of Iowa szpitali i klinik, ból pochodzi z powięzi podeszwy, grubą, tkanki włóknistej, który wspiera łuk na podeszwie stopy. Już powięzi podeszwowej trwa większe prawdopodobieństwo, że będzie tworzyć pięty bodziec.

Przyczyny i objawy pięta Spur

Pięty ostroga jest zwykle spowodowane przez nieprawidłową pronacji, stopa porusza nieprawidłowo. Ostroga rośnie powoli w czasie. Z ostrogi piętowej, można zauważyć, ból przy pierwszym postawić stopy na podłodze, czy ból będzie się stopniowo pogarszać, jak jesteś na nogi w ciągu dnia.

Zabiegi

Leczenie zachowawcze zarówno uwięzienia nerwu i pięty ostrogi obejmuje ortezy - urządzeń wspomagających, takich jak wkładki do butów - w celu skorygowania problemów biomechanicznych i utrzymać stopę w odpowiedniej pozycji. Leki przeciwzapalne stosowane są w celu zmniejszenia obrzęku i zminimalizowania bólu. Lekarz może przepisać fizykoterapię lub wstrzyknąć piętę kortykosteroidami i miejscowo znieczulających. Jeśli objawy trwają dłużej niż sześć tygodni, interwencja chirurgiczna może być konieczna.