adcov.com

Jaka jest różnica między depresją i depresji klinicznej?

Jaka jest różnica między depresją i depresji klinicznej?


Kliniczna depresja lub zaburzenie depresyjne stała się poważna niepełnosprawność w wieku od 15 do 44 w Stanach Zjednoczonych mówi, Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego. Jednak wyróżniającą normalne depresję kliniczną depresję może być trudnym zadaniem. W swojej książce, Prozac Nation, Elizabeth Wurtzel opisane poważną depresję w ten sposób: "człowiek może przetrwać prawie wszystko, tak długo, jak ona widzi końca w zasięgu wzroku, ale depresja jest tak podstępna, a związki codziennie, że nie da się nigdy. patrz koniec ".

Objawy

"Normalny" depresja występuje ze względu na reakcję osoby do ogólnych wydarzeń codziennych. Często jest charakteryzowany jako "mający bluesa" lub uczucie "z niego." Depresja kliniczna jest jednak o wiele bardziej poważne formy depresji, gdy dana osoba może czuć się przytłaczający smutek lub uczucie, że życie nigdy nie będzie lepiej których objawy w tym zmęczenie, letarg, ból fizyczny i zaburzenia snu.

Rozpowszechnienie

Mimo, że większość ludzi doświadcza uczucia regularnej depresji od czasu do czasu, co najmniej 16 procent amerykańskiej populacji doświadcza ciężką postać depresji podczas pewnym momencie ich życia. Kobiety doświadczają depresji klinicznej w tempie 10 do 20 procent, podczas gdy mężczyźni doświadczają depresji w tempie 5 do 12 proc.

Czas trwania

Zazwyczaj normalne smutek czy ogólne "blues" znika w ciągu kilku dni. Jeżeli osoba doświadcza set-back, to może się odbijać i stać się jej zwykle samo. Z depresją, smutkiem nie łatwo rozproszyć. Klinicznie depresji osoba, która jedzie bez leczenia może rozwinąć głęboki, ciemny, smutny nastrój, który może trwać kilka tygodni lub nawet miesięcy.

Wyniki

Jeśli osoba doświadcza regularne zabiegi depresji, takie jak zmiana diety, środowiska czy może zawodu często zapewniają pozytywne rezultaty. Czasami po prostu rozmowy z przyjacielem może poprawić regularne depresji. Jednak klinicznie depresji osoba może mieć genetyczne, biologiczne i środowiskowe czynniki, które przyczyniają się do przebiegu jego choroby.

Badanie na temat Nienormalne Emotion obwodów mózgowych

Według badań przeprowadzonych w 2007 Science Daily artykułu, obrazowanie mózgu i klinicznie zdrowych osób wykazały, że depresją osoby klinicznie depresji wydaje się mieć większe trudności regulujących ich obwodów emocji w mózgu, a tym samym nie są w stanie odzyskać od negatywnych bodźców.

Rozważania

Normalny depresja jak "blues" zwykle nie powodują duże ryzyko. Jednakże, jeśli ktoś jest w depresję kliniczną i pozostaje nieleczona przez kilka tygodni lub miesięcy, istnieje większe prawdopodobieństwo, myślami samobójczymi i być może śmierć. Według Amerykańskiej Fundacji na rzecz Zapobiegania samobójcze, jest 4. najczęstszą przyczyną śmierci w wieku 18-65.