adcov.com

Jaka jest definicja z ADHD?

Jaka jest definicja z ADHD?


ADHD jest zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Zaburzenia wspólne dzieciństwo, ADHD może kontynuować w okresie dojrzewania i dorosłości, zgodnie z Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego (NIMH). Istnieją trzy rodzaje ADHD, zaklasyfikowane przez obecność lub jej brak, nieuwagi i nadpobudliwe-impulsywność objawów.

Rodzaje

NIMH opisuje trzy podtypy ADHD: głównie nadpobudliwe, impulsywne, głównie nieuważnych i połączonych nadpobudliwy, impulsywny i nieuważny. Jeśli masz więcej niż sześć objawów nadpobudliwości, impulsywności i mniej niż sześć objawów nieuwagi, jesteś uważany głównie nadpobudliwe, impulsywne. Jeśli odwrotna jest prawdziwa, to klasyfikuje się jako głównie nieuważny. Większość dzieci z ADHD mają więcej niż sześć objawów w każdej kategorii, dając im wersję połączoną z ADHD.

Objawy nieuwagi

NIMH zauważa, że ​​objawy nieuwagi u dzieci obejmują niezdolność do skupienia się na jednej rzeczy, trudności następujące instrukcje i marzeń.

Objawy nadpobudliwości psychoruchowej

Objawy nadpobudliwość to non-stop mówić, jest w ciągłym ruchu, trudności w wykonaniu zadania i ciszy niemożność wysiadając bez nadmiernego ruchu.

Objawy impulsywność

Niecierpliwość, pokazujące emocje bez ograniczeń i przerywania inne są typowe objawy impulsywności u dzieci, NIMH zauważa.

Rozważania

NIMH wskazuje, że objawy nieuwagi, nadpobudliwość i impulsywność są normalne dla wszystkich dzieci, ale u dzieci z ADHD z zachowania występują częściej iz większą surowością.

Leczenie

Możliwości leczenia ADHD zazwyczaj obejmują leków i psychoterapii.