adcov.com

Jak żyć z dysleksją

Jak żyć z dysleksją


Ważne jest, aby ludzie starają się żyć z dysleksją, aby uświadomić sobie, że ten warunek nie jest chorobą. Mimo, że nie można wyleczyć, to jest do opanowania stanu psychicznego, dla których wielka liczba aparatów i narzędzi, aby pomóc tym, istnieją dotknięty poprawić ich jakość życia na wiele sposobów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak żyć z dysleksją.

Instrukcje

1 Wiem, że dysleksja wpływa więcej niż tylko umiejętność czytania, zaklęcie i zrobić arytmetycznych. Dorośli, którzy żyją z dysleksją mają zazwyczaj problemy planowania i organizacji imprez i zarządzaniu ich czas.

2 Spotkanie z patolog mowy i języka, jeśli nie podjęły żadnych kroków w celu leczenia dysleksji. Posiadają ocenę stanu wypełniony, i mówić do patologa potem do oceny sprawy. Zaplanuj strategię leczenia objawów dysleksji w celu poprawy jakości życia.

3 wiem, że istnieją grupy i indywidualne terapie, które pomogą Ci poprawić na zadania związane z czytaniem-. Pomoc z fonemicznej świadomości (możliwość rozbicia słów do ich dźwięków składowych), płynność czytania, rozumienia i rozwoju słownictwa są dostępne. Twój patolog lub psychologia behawioralna klinika może pomóc Ci znaleźć usługi w swojej społeczności.

4 Skorzystaj z dużym tzw "pomocnych" dostępne dla ludzi, którzy żyją z dysleksją. Oprócz specjalnie zaprojektowanych sprawdzania pisowni, programowalne klawiatury, oprogramowanie do rozpoznawania głosu i wielu innych akcesoriów komputerowych, rozmawia kalkulatorów i specjalnych planistów dzień są jednymi z wielu narzędzi, których można używać do zarządzania dysleksji.

5 Dołącz do grupy wsparcia dla innych osób z dysleksją. Pamiętaj, że jest siła w liczbach, a zachęta i wzmocnienie pozytywne jest kluczem do przezwyciężenia objawy dysleksji.

6 Skorzystaj z zasobów dostępnych dla osób cierpiących dysleksją. Międzynarodowe Towarzystwo Dysleksji to organizacja krajowa poświęcona pomocy ludziom zarządzać ich dysleksji. Mają wiele przydatnych informacji dla osób dotkniętych chorobą. Zobacz sekcję poniżej środki na link.

Wskazówki

  • Dysleksję uważa się za stan genetyczny. Przynajmniej, predyspozycje genetyczne jest czynnikiem ryzyka dysleksji. Rozwijać zdolności językowe dziecka w młodym wieku, jeśli jesteś dorosły mieszka z dysleksją. Przeczytaj do nich na początku, i dać im szybki start na umiejętności językowych, takich jak nauki alfabetu. To daje dzieciom przewagę w przypadku oni też są podatne na rozwój choroby.