adcov.com

Jak zwiększyć Cynk z estrogenem Dominacji

Estrogen jest niezbędna hormonów dla zdrowia. W organizmie kobiety, cykl menstruacyjny powoduje poziom hormonów, takich jak progesteron i estrogen wahać w ciągu miesiąca. Nadmiar estrogenu, prowadzi jednak do tego, co jest znane jako dominacji estrogenów i powoduje liczne objawy takie jak zaburzonych cykli snu, uczucie zmęczenia, i wahania nastroju. U mężczyzn, to jest produkowane w mniejszych ilościach i nadmiar estrogenów może być przyczyną niepłodności, zaburzenia erekcji, powiększenie gruczołu krokowego i niektórych rodzajów raka. Z żywieniowego punktu widzenia, jednym z efektów dominacji estrogenów jest wyczerpywanie ważnych składników odżywczych, takich jak cynk. Skutki niskiego poziomu cynku obejmują upośledzenie smaku, skrajne reakcje na stres, zaburzenia skóry, wahania nastroju i depresję. Na szczęście, to jest odwracalne.

Instrukcje

1 Zwiększ spożycie produktów bogatych w cynk. Doskonałe źródła to cielęcej wątroby, polędwica wołowa, jagnięcina i dziczyzna. Nonanimal źródłem cynku są nasiona sezamu, nasiona dyni, surowe groszkiem i surowe grzyby crimini.

2 Weź codziennie multiwitaminy. Dlatego, że odgrywa kluczową rolę w rozwoju hormonalnego, uzupełniający dietę w multiwitaminowy, który zawiera cynk może pomóc zmniejszyć dominację estrogenów i przywrócić równowagę hormonalną. W Stanach Zjednoczonych, Zalecana dzienna dawka cynku wynosi 8 mg dla kobiet i 11 mg dla mężczyzn.

3 Weź dodatek cynku. Bądź ostrożny, zbyt dużo cynku będzie wpływać na metabolizm innych podstawowych, takich jak żelazo i miedź. Toksyczność cynku następuje po spożyciu 2 g lub więcej. Objawy toksyczności cynku obejmują nudności, wymioty i gorączka. Z tego powodu zaleca się, aby nie przekraczać dziennej zalecanej ilości, chyba że nakazuje to zrobić przez lekarza.

Wskazówki

  • Układy organizmu są wzajemnie ze sobą i liczyć na siebie dla optymalnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Złego wchłaniania cynku może być również skutkiem innych warunków, takich jak przewlekła choroba wątroby, choroba nerek, anemią sierpowatą, i cukrzycy. Porozmawiaj z lekarzem na temat objawów, aby pomóc mu ustalić niski poziom cynku zostały wywołane przez choroby.