adcov.com

Jak zwalczyć zły smak w ustach

Jak zwalczyć zły smak w ustach

Zanim można wyeliminować zły smak w ustach, należy określić, co spowodowało to w pierwszej kolejności. Możliwe przyczyny to ubytki lub próchnicy; zapalenie dziąseł, języka lub śluzowej jamy ustnej; nieświeży oddech; infekcje płuc; kwasu refluks; leki a ciąża. Podczas gdy zły smak w ustach może być coś niewinne jak posiadające zjedzona zbyt dużo czosnku lub innych środków spożywczych z nieprzyjemnych zapachów, szukać natychmiastowa pomoc lekarska jest bezpieczny, zwłaszcza jeśli utrzymuje się. Niektórych nowotworów sprawi, że Twoje usta smak złe.

Instrukcje

• Zobacz swojego dentystę, aby leczyć wszelkie problemy stomatologiczne, które mogą prowadzić do złego smaku usta ubytków lub dziąseł - zapalenie dziąseł. Znaki Telltale obejmują ból zęba, przetargu i krwawienie z dziąseł, dziąseł, które podjechać powyżej zęby i ropa po naciśnięciu na nieświeży oddech, luźne zęby i dziąsła, obszary wrażliwe lub bolesne zębów.

• Przechowuj dziennik żywności, którą jesz i leki, które można podjąć, aby ustalić, co sprawia, że Twoje usta smak złe. Niektóre leki zawierają składniki, które można zrobić swój gust ujścia złe. Jeśli jesteś pracowity, wkrótce będzie w stanie wyśledzić winowajcą i wyeliminować.

• Sprawdź, czy Jesteś w ciąży. Usta złego smaku może być efekt uboczny ciąży, które często znikają długo, zanim Twoje dziecko jest należny. Podczas oczekiwania to się, weź mennice lub żuć na cukierki o smaku cytryny do lepszego smaku usta.

• Zrezygnować z palenia i tytoniu do żucia. Nie tylko będzie Twoje usta smakują lepiej, będą czuć się lepiej i zrobić twój ogólny stan zdrowia wielką przysługę. Jeśli nie można rzucić palenie, co najmniej żuć gumę bez cukru, aby promować wydzielanie śliny i pić dużo wody.

• Dbać o swoje zdrowie jamy ustnej. Oprócz szczotkowanie i nitkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, szczotka twój język. Użyj usta woda przeznaczona do kontroli Tatar i zabić zarazki w dziąseł. Resztki jedzenia między zębami, rozkładających zęby i choroby dziąseł zachęcać do rozwoju bakterii, które mogą uczynić zły smak w ustach.