adcov.com

Jak zrozumieć test Niskie BUN

Jak zrozumieć test Niskie BUN


BUN (azot mocznikowy we krwi) Badania są powołani, aby pomóc dać, ile czynności nerek, że pacjent ma pomysł. Jest ono zawarte w dwóch głównych przedmiotów badań, które lekarze i pracownicy służby zdrowia mogą wymagać. Są na panelu BMP (Basic) i metabolicznych (CMP) kompleksowa panel metaboliczny. Zwykle badanie BUN przetestuje dla nerek, należy poinformować lekarza, jeśli leczenie nerek pacjenta działa, lub zobaczyć, ile jest pogorszenie czynności nerek. Będzie to test na zawartość azotu, który jest produktem ubocznym z mocznika w krwi. To jest czasami podana w teście kreatyniny jako numer zwany BUN do kreatynina. Każdy w wieku powyżej 12 miesięcy powinny mieć kok do kreatyniny stosunek wyniku 10: 1 do 20: 1.

Instrukcje

1 Badanie jest proste badanie krwi, które polega na nic więcej niż fiolki krwi pobranej. Istnieje bardzo niewiele skutków ubocznych innych niż strony igły przetargu, być może jakiś siniaków. Jest to bardzo bezpieczne test, który może sygnalizować, jak nerki funkcjonują w łagodzeniu odpadów z organizmu. Gdy czynność wątroby lub nerek jest napięte pokaże się jako azotu we krwi.

Niskie wyniki azotu mocznika we krwi może być z różnych rzeczy. Niektóre przyczyny najbardziej logicznych niskiej BUN testu przedstawiają się następująco:

2 • Płeć - kobiety będą miały niższą wynik BUN niż mężczyźni.

3 • Wątroba Szkoda - Uszkodzenie wątroby może pokazać niski wynik.

4 • Wiek - Dzieci mają wartości BUN niższej niż starszych ludzi.

5 • przewodnienia - Zbyt dużo wody może zrobić dla małej liczby badań.

6 • niedożywienie, dieta - Niskie diety białka może spowodować niższe niż normalne badanie BUN. Aby uzyskać więcej wyników normalne BUN, dodać zalecaną ilość białka w diecie.

Wskazówki:

  • Są też inne powody niskiej BUN wyniku testu, a to ciąża, nowotwory, marskość wątroby, uszkodzenia mięśni, ośrodkowego układu nerwowego (ośrodkowego układu nerwowego), choroby i leki. Zazwyczaj niski wynik badania BUN nie jest powodem do jakiegokolwiek niepokoju, ale należy monitorować pacjentów w przypadku, gdy jest z chorobami wątroby.
  • Leki, takie jak antybiotyki, leki moczopędne i kortykosteroidów wszystkie zostały przedstawione, aby wyniki badania BUN wydają niskie. W przypadkach, gdy pacjent jest w jednym z tych leków, alternatywny test muszą być podane, czy test BUN powinno być odroczone do czasu po lek jest usuwane z systemu.