adcov.com

Jak zrozumieć kanałowy system ludzkiego ciała

Słownik Online Merriam-Webster definiuje kanał jako "rury, rury lub kanału, który przenosi substancję." Kanały w organizmie człowieka są zwykle znajduje się wewnątrz niektórych gruczołów, gruczoły wydzielania zewnętrznego, znanych jako. Istnieje kilka różnych rodzajów gruczołów wydzielania zewnętrznego w całym ciele, ale wszystkie one mają ten sam główny cel: systemy kanałowe zawierają poszczególne substancje wydzielanie.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z różnych rodzajów gruczołów wydzielania zewnętrznego, dzięki czemu można zobaczyć, jakie kanały zrobić i dlaczego są one ważne. Na przykład, pot, ślina i śluzu wszystkie są wydzielane z gruczołów poprzez system kanałów.

2 wiedzieć, że istnieją trzy rodzaje kanałów, lub "jednostki wydzielnicze", a oni biorą swoją nazwę od ich kształtu. Są to komórki Acinus, które są złożone z piłką komórek z punktu trójkąta; linki, które są wykonane z arkuszy komórek skóry; i kanalików, które są małe rurki. Kanalików dławik może się jako jedną rurą prostą (kanalików) prosty, lub mogą być rozgałęzione (związek tubule).

3 Dowiedz się dwie kategorie wydzieliny gruczołów wydzielania zewnętrznego surowiczych i śluzowych,. Surowiczy wydzieliny są jasne i wodnisty, natomiast wydzieliny śluzowe są charakterystycznie grube. Przykłady gdzie surowiczy produkowane są wydzieliny gruczołów się w trzustce, jelitach i ślinianek; Przykłady wydzielin śluzowych można znaleźć w tkankach żołądka i przełyku. Potrzebne są kanały emitują wydzieliny śluzowej i surowiczy, ponieważ gruczoły, które nie mają kanałów, gruczołów wydzielania wewnętrznego, tylko wydzielają substancje bezpośrednio do krwi.

4 Wyobraź sobie, gruczoł jest fabryka, a przewody są przenośnik taśmowy, który przenosi produkt przez sklep. Większość kanałów doprowadzić z gruczołu więc produkt może być dostarczony, ale jest kilka kanałów, które pozostają schowany wewnątrz gruczołu do wyraźnego celu przemieszczania produktu wokół "fabryki". Rodzaje przewodów wewnątrz gruczołu zawierają kanały płata (główne gałęzi) Przewody intralobular (znajdującym się wewnątrz płatów przysadki), a kanały (interkalowanych prowadzące na zewnątrz dławnicy).

5 zrozumieć, że naczynia krwionośne, naczynia limfatyczne i nerwy są obecne w gruczołach, ale te konstrukcje nie są kanały. Że naczynia krwionośne rodzaju rury, ale nie wydzielają żadnych i naczyń limfatycznych działa zasadniczo w taki sam sposób.