adcov.com

Jak zrozumieć etykiety składnika

Jak zrozumieć etykiety składnika


Dokładnie czytać etykiety i interpretacji na składnik lub odżywcze produkty spożywcze pomagają lepiej zrozumieć to, co spożywają. Ta informacja może pomóc kontrolować wagę lub diety na podstawie indywidualnych potrzeb. Etykiety odżywiania ujawniają ilość zarówno głównego dobrych i złych elementów, które składają się wiele produktów, które Amerykanie spożywają codziennie. Poprzez kontrolowanie spożycia tych wspólnych elementów, masz możliwość zwiększenia ogólnego stanu zdrowia.

Instrukcje

1 Spójrz na porcję; wiele pakietów zawiera wiele porcji. Wielkość porcji, a liczba porcji zawartych w pakiecie znajdują się w górnej części etykiety odżywcze. Wszystkie poniższe informacje są bezpośrednio związane z podaniem wielkości. Dlatego też, jeśli jeść dwie porcje należy podwoić numery na resztę informacji odżywianie rzeczywistości dokładnie ocenić, co zużyte.

2 Interpretacja kalorii dokładnie. Liczba kalorii na porcję znajduje się pod porcji. Obok tej liczby można także odkryć wiele kalorii-z-tłuszczu. Podczas próby utrzymania lub schudnąć, ważne jest, aby spożywać pokarmy, które zawierają niewielkie ilości kalorii pochodzących z tłuszczu, jak te kalorie łatwo dołączać dodatkowych kilogramów.

3 Praktyki wybierając pokarmy z dużą liczbą witamin i błonnika. Numery te znajdują się w dolnej środkowej części etykiety fakty odżywiania. Wiele produkty spożywcze zawierają duże ilości kalorii, ale są pozbawione ważnych składników odżywczych takich jak błonnik i witaminy. Pokarmy, które są pozbawione tych niezbędnych składników odżywczych, ale które są bogate w kalorie są uważane za śmieci żywności lub środków spożywczych zawierających głównie pustych kalorii, które dostarczają mało odżywianie dla organizmu.

4. Uważaj na żywności, które są bogate w całkowitej zawartości tłuszczu, cholesterolu i sodu. Liczby te są drukowane bezpośrednio pod kalorii i są niebezpieczne dla zdrowia, jeżeli jest spożywany w nadmiarze. Mogą one powodować wzdęcia, otyłość, cukrzycę i choroby twardego, wśród innych dolegliwości. Składniki te często dodać do smaku żywności, ale dodać trochę wartości odżywczej żywności.

5 Zwróć uwagę na wartość procentową kolumnie codziennej. Numery te są umieszczone na prawo od wszystkich elementów drukowanych w części kalorii. Wartości te wyjaśniają ile określonej substancji znajduje się w jednej porcji na podstawie ilości, która jest zalecana do spożycia dziennie. Numery rejestrowane w 5 procent lub mniej uważa się za małego stosunku codziennie, a 20 procent lub więcej uważany jest za duża ilość dziennego przydzielonych konsumpcji. Niektóre znaczniki mogą również zawierać bardziej obszerny rozdział wartości dziennych w dolnej części etykiety. Wartości dziennej na dole mają być przewodnikiem dla przeciętnego człowieka, jeśli chodzi o codzienne spożycie żywności, nie tylko dla danego produktu żywnościowego.