adcov.com

Jak zrównoważyć poziom serotoniny w jelitach

Jak zrównoważyć poziom serotoniny w jelitach


Często nazywany drugi mózg organizmu, jelito jest cytowany przez ludzi, którzy cierpią z powodu emocjonalnego bólu, lęku i strachu. Wynika to z faktu, że jelito zawiera 100000000 neuronów i więcej niż neuroprzekaźnika serotoniny w mózgu człowieka. Serotonina jest odpowiedzialna za utrzymywanie nas w dobry nastrój, jak i regulacji snu, apetytu i bóle głowy. Nic dziwnego, że niski poziom serotoniny prowadzi do podrażnienia, depresji i wielu innych problemów, które sprawiają, że życie ponury. Na szczęście możemy zrównoważyć i zwiększyć poziom serotoniny w naszym jelicie przez jedzenie prawo żywności, biorąc odpowiednie suplementy i wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia.

Instrukcje

1 Jedz mniej przetworzony cukier. Słodkie pokarmy, takie jak ciastka, cukierki i napoju powoduje gwałtowne skoki insuliny we krwi w krwiobiegu. Wysokie poziomy insuliny powoduje uwolnić organizm adrenaliny, co może przeszkadzać w wytwarzaniu serotoniny. To dlatego wiele osób czuje się zmęczony, wypalony i mało energii i często doświadczają niskie nastroje po zjedzeniu zbyt wielu słodyczy.

2 Jedz więcej żywności wzbogaconej tryptofanu. Tryptofan jest aminokwasem, który jest prekursorem serotoniny w ludzkim układzie trawiennym. Tryptofan znajduje się w czerwone i podroby, ryby, jaja, fasola, nabiał i produkty pełnoziarniste, takie jak płatki owsiane. Jeść dużo żywności wzbogaconej tryptofanu oznacza, że ​​organizm może produkować więcej serotoniny, co jest szczególnie ważne, jeśli Twój system staje się niesymetryczne przez stres, brak snu lub nadmiernego spożycia cukru. Można kupić w formie suplementów tryptofan w sklepach ze zdrową żywnością i przez sprzedawców internetowych.

3 Get dużo ćwiczeń. Że akty ćwiczeń jako naturalny środek przeciwdepresyjny, zwiększania poziomu nastroju i energetyzujące ciało zostało dobrze udokumentowane. Badania w czasopiśmie "Physiology & Behavior" w lutym 1994 że co najmniej część tego działania wynika z faktu, że ruch zwiększa produkcję serotoniny.

4 Trochę słońca. Organizm musi słońca utworzyć serotoniny i brak słońca mogą prowadzić do niskich poziomów serotoniny - znalezione, na przykład, sezonowe zaburzenie afektywne, która charakteryzuje się niską energią i obniżone poziomy nastroju podczas sezonu zimowego. Postaraj się, aby 15 minut słońca dziennie na rękach i twarzy, aby utrzymać poziom serotoniny w optymalny.