adcov.com

Jak zrobić topinambur Nalewka

Topinambur jest również znany jako sunchoke. Jadalna część rośliny jest bulwa, która jest powszechnie stosowanym składnikiem do wytrawiania lub jako substytut ziemniaków w różnych receptur. W przeciwieństwie do globu karczoch, górna liści rośliny nie jest jadalne. Barwnik jest ekstrakt z rośliny wykonane z alkoholu etylowego. Można łatwo zrobić nalewkę sunchoke w domu w 1/2 galon konserwowego słoik.

Instrukcje

1 Dodaj 1 szklankę świeżo posiekaną topinamburu, 4 szklanki alkoholu etylowego i 1 szklankę wody filtrowanej do blendera. Mieszanka, aż mieszanina jest gładka.

2 Przelać do pół garnca konserwowego słoik i przykręcić plastikową pokrywą spożywczego. Zostaw słoik na ladzie na jeden dzień, aby pozwolić osiedlić miazgi. Po czy nie powinno być od 1 do 2 cali cieczy na wierzchu masy celulozowej.

3 wstrząsnąć słoik raz dziennie przez dziesięć dni.

4 Umieść płótno nad miską i wlać mieszaninę do tkaniny. Zebrać końców tkaniny i przekręcić nad miską wycisnąć całą wilgoć z masy celulozowej. Wyrzuć miąższ.

5 Linia druga miska z niebielonej filtr do kawy. Wlewać płyn, która pozostaje przez filtr do kawy. Wyrzucić filtr do kawy. Wlać przefiltrowaną nalewkę do jednej uncji bursztynowych butelek z zakraplaczem i przechowywać je w chłodnym, suchym miejscu. Nalewka będzie trwać do dwóch lat.