adcov.com

Jak zrobić test dla rwy kulszowej

Jak zrobić test dla rwy kulszowej


Rwa kulszowa ból wskazuje, że masz uszkodzony nerw kulszowy, który znajduje się z tyłu nogi. Objawy rwa kulszowa to ból wszędzie od dolnej części pleców i pośladków na palcach i osłabienie, drętwienie lub mrowienie w nogach. Jeśli ból i słabość nie ustępują lub jeszcze gorzej, lub jeśli masz kłopoty pochylenie się przez kilka tygodni, należy wezwać lekarza.

Instrukcje

1 Lista twoje leki, objawy i ból, dzięki czemu można zapewnić dokładne informacje, kiedy pojawi się z lekarzem.

2 Zobacz lekarza na badania lekarskie. Zazwyczaj można wypełnić Pain Schemat pytań dotyczących bólu i stanu. Lekarz oceni bieżące leki i historię choroby, aby pomóc postawić diagnozę.

3 Czy lekarz wykonać nerwowo egzamin na nogi. To składa się z prób ruchowych, takich jak zginanie kolana i przeniesienie nogi, aby zobaczyć, czy jest osłabienie lub inne trudności, takie jak słaby refleks.

4 Pobierz dalszych badań w razie potrzeby. Lekarz może podjąć jedną z kilku testów, w tym kręgosłupa RTG, tomografii komputerowej lub myelogram tomografię komputerową, MRI, EMG lub dalszych badań krwi.

5 Dowiedz się, co te testy wykrywają. RTG kręgosłupa pokazuje nowotwory kości, zwężone dyski i wyklucza przyczyny bólu jak korzenia nerwu złamań lub guzów kości. Przepuklina dysków tomografii komputerowej lub tomografii komputerowej i mielogramie tomografii komputerowej pokazują, kości ostrogi lub nowotwory. MRI wykrywa uszkodzenia dysków i więzadeł, a może pokazać, czy są jakieś guzy obecne. Elektromiografii, zwany także EMG, rejestruje aktywność elektryczną mięśni. Małe igły umieszczone w mięśniach pomiaru aktywności elektrycznej. Może być mała ilość dyskomfortu, gdy igły przejść do skóry. Badanie trwa 30 do 60 minut.

6 Określić leczenia z lekarzem. Możliwości leczenia obejmują połączenie leków, diety, ćwiczeń i fizykoterapii.

Wskazówki:

  • Kompresja nerwów może również wystąpić z zwężenie kanału kręgowego, chorobą zwyrodnieniową dysku, przepukliny dysków i nowotworów lub zakażeń.