adcov.com

Jak zrobić Pack dla narzędzi chirurgicznych

Jak zrobić Pack dla narzędzi chirurgicznych


Zestawy chirurgiczne obejmują opakowane kolekcje sterylnych serwet, gąbki gazy, instrumentów i innych materiałów często zawartych na okienkowate patelni. Technicy przygotowanie i sterylizacja opakowań do zabiegu, a następnie zapisać je, aż będą potrzebne. Sterylizacja odbywa się przez zastosowanie pary wodnej pod ciśnieniem w autoklawie, albo jeśli jest potrzebne do sterylizacji w niskiej temperaturze, za pomocą gazu lub sterylizacji plazmowej.

Preferencji chirurga dyktować szczególne procedury pakowania, jednak podstawowe zasady mają zastosowanie do wszystkich przypadków. Prawidłowe przygotowanie pakietu ma kluczowe znaczenie dla bezpiecznego i skutecznego zabiegu. Zawartość opakowania powinny być czyste, zorganizowane i łatwe do rozpakowania.

Instrukcje

1 Czyste i suche narzędzia chirurgiczne i zebrać inne materiały do opakowania. Za pomocą przyrządu do czyszczenia ultradźwiękowego mycia, po instrumentów lub pranie ręczne z enzymatycznej chirurgiczne czyszczenie rozwiązania. Wszystkie odłamki i rdzy powinny być usunięte poprzez czyszczenie. Użyj neutralne pH roztworu czyszczącego, aby zapobiec barwienia instrumentu.

W razie potrzeby dwa instrumenty Smaruj. Użyj smaru chirurgiczne wykonane specjalnie do tego celu. Pozwól instrumenty do wyschnięcia.

3 Policz wszystkie instrumenty, gąbki gazy, igieł do szwów i inne materiały przed załadowaniem pakiet. Liczy będzie powtarzany po zabiegu, aby upewnić się nic nie jest nieumyślnie pozostawionych pacjenta.

4 osoby lub małe miejsce kolekcje instrumentów w plastiku termozgrzewalną lub papieru / plastikowej kieszeni. Jeśli planowane jest do sterylizacji plazmowej, okład z folii polipropylenowej włókniny Tyvek i Mylar lub woreczki są stosowane. Pakiety te są gotowe do sterylizacji.

5 Ułóż większe pakiety w zależności od preferencji chirurga. Jeśli używasz okienkowate pan, to ściereczki na patelni przed dodaniem instrumentów i innych materiałów.

Tworzenie przestrzeni między instrumentami dla obiegu pary lub gazu. Otwórz wszystkie instrumenty zabezpieczające pudełko, a jeśli to możliwe, zdemontować instrumenty wieloczęściowe. Otwierać pojemniki i miejsce z otwartym końcem w górę lub w bok; jeśli ułożone, oddzielne pojemniki z ręczników lub gąbki. Wody płuczącej przez instrumenty mające kanaliki przed sterylizacją parą wodną tak, że woda będzie parować w trakcie procesu.

Instrumenty miejsce w porządku, tak aby te potrzebne jest najpierw podczas zabiegu będzie na górze opakowania. Stos lub wyrównać jak instrumenty pamiętających umożliwić cyrkulację. Umieść igieł do szwów i gąbki chirurgiczne, w łatwo dostępnym miejscu, opakowania i umieścić składane zasłony akordeon chirurgiczne na szczycie instrumentów. Umieść pasek wskaźnika głęboko w opakowaniu tak, adekwatność sterylizacji mogą być oceniane.

6 Umieść większy pakiet bawełnianym ręcznikiem na chirurgicznym i złożyć ręcznik na górze opakowania. Korzystanie z "krzyżować" sposób, przygotować się do pierwszego zewnętrznego opasania poprzez umieszczenie pakiet na placu muślin lub papieru chirurgicznego opasania w kierunku ukośnym. Użyj zawijanie włókniny polipropylenowej tkaniny do sterylizacji plazmowej. Złożyć w pobliżu rogu na opakowaniu, a następnie złożyć końcówkę rogu do tyłu, tak, że może być łatwo dostępne. Wchodzisz na sąsiednie lewo i prawo narożniki ponad opakowanie w podobny sposób, a następnie złożyć kącie w podobny sposób i wsuwa do kieszeni wykonanej przez innych zakątków, aby mocno owinąć.

Alternatywnie, można zastosować "metodę" podłużna krotny z tajemnicy co najmniej dwa do trzech razy dłużej niż w opakowaniu. Opakowanie jest umieszczony kwadratowy z bibułki i owinięcie jest składana na opakowanie od góry i od dołu, przy zastosowaniu fałdy akordeon aby wyrównać krawędzie opakowania ze sobą wzdłuż linii środkowej opakowania. Rozszerzone końce chusty na lewej i prawej stronie są następnie składane na opakowaniu i zabezpieczone taśmą.

7 Powtórz krok sześciu z drugą folią, a następnie zabezpieczyć taśmą wskaźnik ciepła wrażliwej. Wytwórnia pakiet na taśmie z dnia sterylizacji i typu sprzętu. Paczka jest gotowa do sterylizacji.

Wskazówki:

  • Dopuszczalny okres przechowywania po sterylizacji zależy od sposobu przechowywania. Poza zamykanej pokrowiec rozszerzy pakiet czas przechowywania.