adcov.com

Jak zrobić Home Woda Distillers

Zakup wody butelkowanej jest zarówno rozrzutny i drogie, a woda z kranu jest często praktycznie nie do wypicia, więc co masz zrobić? Oprócz subskrypcji usługi dostawy wody (który jest również drogie), jedną z opcji jest, aby wziąć sprawy w swoje ręce i destylować własne wody w domu.

Proces destylacji wiąże się ogrzewanie, gotowanie i odparowanie wody w celu usunięcia zanieczyszczeń. Woda destylowana jest najczystszą wodę można ewentualnie mieć, tak jak wszystkie chemikalia, toksyny i bakterie są usuwane, jak woda wyparuje i skrapla.

Chociaż istnieje wiele tutoriali w sieci dotyczącej montażu gorzelników solarnych wody, metoda ta jest często lepiej stosować do destylacji bardzo małych partii wody. Mając to na uwadze, będzie tworzenie naszego destylator wody do pracy z innego źródła ciepła niż słońce - takie jak kuchenkę gazową, czy to gazowa lub elektryczna.

Instrukcje

1 Użyj wiertła zrobić dziurę w boku dużego dołu metalową (z pokrywką). Sprawdź, o średnicy otworu równej plastikowej rurki do swojego ciężkiego (powinieneś mieć trzy nogi same).

2 włożyć przewód w wywierconym otworze, pozostawiając małą długość wewnątrz garnka (około 2 lub ​​tak cali), a w momencie, gdy jest ona powyżej poziomu wody.

3 Napełnij miskę lub podobny pojemnik z lodem i wodą i umieścić go obok swojego dużego garnka metalowego. To będzie Twój kąpieli wodnej, a schłodzenia pary do skondensowanej wody destylowanej. Lód nie jest konieczne, ale przyspieszy ten proces i utrzymać chłodnicę w łaźni wodnej dłużej. Ponadto, zmieniać wodę w łaźni okresowo, jeżeli staje się zbyt gorąca.

4 Obok łaźni wodnej, umieść słoik szkła lub tworzywa sztucznego lub dzbanek. W ten sposób działać jako pojemnik zapadki i będzie gdzie woda destylowana zbiera. Najlepiej jest używać słoik lub pojemnik, który będzie używany do ostatecznie zapisać skroplonej wody. Ponadto, jeśli jest to możliwe, ustawić pojemnik połowów na poziomie niższym niż destylator wody i wodnej kąpieli, ponieważ może to przyspieszyć proces zbierania skroplonego / wody destylowanej.

5 Pasza wystarczającą długość przewodu na zewnątrz doniczki, dzięki czemu można go zwijać w łaźni wodnej, a następnie do zbiornika zapadka, w której woda destylowana odbierze.

6. Uruchamiamy kuchenka lub płyta grzejna. Gdy woda wrze, pary generowany będzie podróżować przez rurkę, być chłodzone w kąpieli wodnej, a następnie zbierać w pojemniku, dzięki czemu można z czystej, wolnej od toksyn wodzie pitnej. Tylko pamiętaj, aby szorować swoje pot wrzenia, jak wszystkich toksyn i zanieczyszczeń z wody źródłowego pozostanie tutaj po procesie destylacji.

Wskazówki:

  • Dwukrotnie sprawdzić, czy rury z tworzywa sztucznego jest odporny na wysokie temperatury. Sprawdź i okresowo odświeżyć wody w kąpieli chłodzącej dla maksymalnej skuteczności. Destylować tylko pod szkłem lub ciężkim plastikowym pojemniku; tanich tworzyw sztucznych, takich jak te wykorzystywane w butelkach, wody butelkowanej, okazały się degradować z długotrwałym użytkowaniu.
  • Miej oko na gorzelnika, aby upewnić się, że nie gotować suchy pot. Nie zostawiaj Distiller bez nadzoru podczas użytkowania. Distiller zawsze umyć po każdym użyciu.