adcov.com

Jak zostanie rozwiązany Wybrzuszenie Disc?

Jakie są wybrzuszenia płyt?

Dyski rdzenia znajduje się pomiędzy kręgami i służą jako amortyzatory dla kręgosłupa, umożliwiając ruch i elastyczność tyłu. Płyta wybrzuszenie występuje, gdy miękkie, galaretowaty centrum przesunięć płyt, powodując wybrzuszenie przed płyty twardej powłoki zewnętrznej. To powoduje, że dysk do wystających i naciśnij na nerwy, powodując ból i drętwienie w całym organizmie. Choć może się zdarzyć, wybrzuszenia płyt z urazami pleców, większość z nich jest po prostu oznaki starzenia i są dość powszechne. Istnieje kilka sposobów, w tym metod chirurgicznych, nie pomogą prawidłowa i łagodzenia bólu z dysku wybrzuszenie.

Opcje dla chirurgiczne

Większość płyt wybrzuszenia nie wymaga operacji i często leczyć na własną rękę z regularnych ćwiczeń. Niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, paracetamol (Tylenol), narkotyki (kodeina, hydrokodon) i zwiotczających mięśnie służą do zmniejszenia bólu zwiększyć codzienną ruchu, które pomogą stopniowo uzdrowić płytę wybrzuszenia. W przypadkach, w których występuje wysokie bólu pod nadtwardówkowych steroidowe zastrzyków, które są wstrzykiwane do opony twardej, otaczającej worka korzeni nerwowych, która zawiera płyn mózgowo-rdzeniowy, zapewniając poduszeczki podobne działanie do dotkniętego kręgów. Kręgarzy może zmniejszyć ból z dysku wybrzuszenie manipulując stawów kręgosłupa. Zwykle wymaga to stosowania pchnięć do szybkiego ognia do chorego kręgosłupa powoduje zmniejszenie bólu, nacisk na stawy. Osteopaci wierzy w działanie na organizm jako całość do poprawy mobilności i ogólnego stanu zdrowia. Niektóre wspólne osteopatycznego leczenia wybrzuszenia płyt obejmują gabinet masażu, mobilizacji tkanek miękkich, który wykorzystuje obszar rozciągający się wokół kręgosłupa do pobudzenia mięśni pleców i counterstrain, która polega na umieszczenie pacjenta w pozycji wysokiej bólu stopniowo pracy pacjenta na wygodne pozycji. Fizykoterapia może zmniejszyć bóle z płyty wybrzuszenie. Jeśli wykonane prawidłowo, ukierunkowane stretching, wzmacnianie i klimatyzacji z tyłu może wygenerować a następnie kierować substancje odżywcze, aby pomóc leczyć bóle stawów i zapewniają wsparcie dla płyt z tyłu jest, kręgów i mięśni, aby zapobiec w przyszłości wystąpienia dolegliwości pleców.

Opcje chirurgiczne

Procedury chirurgiczne są zalecane do skrajnej tylnej przewlekłego bólu spowodowanego przez dysk wybrzuszenie. Discectomy jest zabiegiem chirurgicznym, w którym wybrzuszenie część płyty jest usuwany w celu złagodzenia bólu. To polega na usunięciu blaszki, tylną część kręgu, aby uzyskać dostęp do dysku wybrzuszenia. Mikrodiscektomii jest mniej inwazyjna wersja discectomy która używa specjalnego mikroskopu do mniejszego cięcia niż discectomy i powoduje mniej blizn tkanek otaczających na tym terenie. W celu eliminacji bólu od ruchu między dwoma kręgami jako skutek wybrzuszenia dysku, chirurgicznego unieruchomienia kręgów trwale łączy dwie lub więcej kości zwiększenia stabilności plecach. Dyski można również starzejące zastąpiony przez człowieka płyt, które działają tak, jak kręgosłup. To może obejmować produkty zastępując po prostu miękki rdzeń z implantem wykonane z poliuretanu lub thermopolymer lub wymianie całej płyty ze sztuczną płytę. Chociaż technologia dla tego typu operacji jest jeszcze w fazie rozwoju, badania kliniczne były udane.