adcov.com

Jak znaleźć zakres ruchu ramię Extension

Jak znaleźć zakres ruchu ramię Extension


Rozszerzenie ramię nie jest traktowane jako ruch używane często, ale jest włączona do codziennego życia całkiem często. Na przykład, trzeba około 56 stopni rozszerzenia ramię do mocowania tradycyjny biustonosz, a co najmniej 60 stopni rozszerzenia pływać stylem dowolnym. Wszelkie brak ruchu przedłużenia ramion może zaszkodzić osobie w codziennym życiu, zarówno w domu jak iw pracy. Ważne jest, aby upewnić się, że pacjent ma pełny zakres ruchu o przedłużenie ramienia.

Instrukcje

1 Poproś pacjenta położyć na stole, twarzą w dół. Upewnij się, że ramię masz leczenia jest bliżej Ciebie. Mieć cierpliwość odwrócić głowę od siebie tak, że jest on w stanie w pełni rozwinąć jego ramię wygodnie.

2 dotknąć ramienia i zlokalizować guzka większego. Wiele mięśni dołączyć tutaj, jest więc dość widoczne struktury na bocznej stronie ramienia. Dodać do dłoni, czy u pacjenta ręku stoi jego ciało.

3 Umieść punkt podparcia swojej goniometrem na większej guzowatości kości ramiennej. Niezbędny jest stałe ramię jest równoległe do linii środkowej ciała i ruchome ramię jest w jednej linii z środku trzonu kości ramiennej.

4 Poprosić pacjenta, aby przedłużyć ramię, prowadząc jego mały palec, a sięgając sufitu. Śledzić jego ruchy z ruchomym ramieniem goniometru tylko zatrzymać, gdy pacjent osiągnie swój pełny zakres ruchu. Trzymaj rękę na żebrach pacjenta, aby zapewnić, że nie jest podnoszenie i pochylanie swoje ciało, aby zrekompensować utratę ruchu w rozszerzenie ramię.

5 Zapis odczyt znaleźć na goniometrem. Porównanie to odczyt ze standardową odczyt ramię złożonej przedłużenia, które jest 60 stopni. Jeśli pacjent osiągnie 60 stopni lub więcej, nie ma niewydolność w jego zakres ruchu.

Wskazówki:

  • Trzymaj rękę na żebrach pacjenta więc można zauważyć, jeśli zaczyna się od stołu. To wskazuje, że pacjent próbuje skompensować braku rozszerzenia ramię.
  • Nie wolno dopuścić, aby pacjent odsunie od was jak rozszerza jego ramię. To spowoduje nieprawidłowy odczyt na goniometrem, jak pacjent jest narażania jego elastyczność.