adcov.com

Jak znaleźć rwa kulszowa Relief

Rwa kulszowa to ból, drętwienie lub dyskomfort, który promieniuje wzdłuż nerwu kulszowego z dolnej części pleców i pośladków w dół do stóp, często tylko po jednej stronie ciała. Rwa kulszowa jest zwykle znak, że jest problem w dolnej części pleców. To warunek podstawowy irytuje lub uciska swój nerw kulszowy, powodując ból. Ból nerwu kulszowego może się wahać od łagodnego uczucia dyskomfortu do osłabiającego bólu. Na szczęście, to jest ból rzadko na stałe, i istnieje kilka rzeczy, które możesz, a lekarz zrobić, aby znaleźć ulgę rwa kulszowa.

Instrukcje

1 Odwiedź lekarza, aby ustalić, co jest przyczyną bólu nerwu kulszowego. Rwa kulszowa może być spowodowane przez wiele warunków, takich jak przepuklina dysku, zwężenie kanału kręgowego, chorobą zwyrodnieniową dysku, gruszkowaty, ciąży, a nawet słabej postawy. Lekarz zapyta o lokalizację bólu, poziom bólu, a jeśli pewne działania zwiększyć lub zmniejszyć ból. Ona może również zrobić prześwietlenie, lub MRI CT. Upewnij się, czy poinformować lekarza, jeśli były w wypadku lub doświadczyły urazu pleców, który może mieć podrażnioną lub ściągniętej swój nerw kulszowy.

2 Być może będziesz musiał poddać się operacji, jeśli lekarz stwierdzi, że warunek, powodując ból nerwu kulszowego twój jest poważny. Jeśli warunek jest mniej krytyczna, lekarz może spróbować nieinwazyjnych metod leczenia bólu nerwu kulszowego pierwsze, jak leki przeciwbólowe i fizykoterapii. Na szczęście, większość ludzi całkowite ustąpienie rwa kulszowa w ciągu kilku tygodni bez konieczności operacji.

3 Jeśli ból nerwu kulszowego jest łagodny, można wziąć over-the-counter leki, takie jak aspiryna, ibuprofen, lub Tylenol. Jeśli ból jest ostry, lekarz może przepisać leki przeciwzapalne i zwiotczające mięśnie, które pomogą Ci rwa kulszowa ulgę. W skrajnych przypadkach, lekarz może stosować zastrzyki sterydowe do nadtwardówkowych kontrolować stan zapalny w obszarze zagrożonym.

4 Spróbuj umieszczenie gorących lub zimnych pakiety na dolnej części pleców przez kilka minut w celu złagodzenia bólu nerwu kulszowego. Może się okazać, że gorące pakiety złagodzić ból lepiej niż zimna, lub odwrotnie. Możesz też spróbować na przemian ciepłe i zimne paczki. Eksperymentuj, aby znaleźć kombinację, która przynosi największe ulgi rwa kulszowa.

5 Zastosowanie masażu zapewnić bólu nerwu kulszowego. Rwa kulszowa może spowodować skurcz mięśni, aby, co ból gorzej. Możesz użyć masaż na relaks mięśni, łagodzi presję na swoim nerwu kulszowego. Masaż zwiększa krążenie krwi i uwalnia endorfiny, naturalne leki przeciwbólowe organizmu.

6 Unikać wysiłku dolną część pleców. Nie należy podnosić ciężkich rzeczy i uniknąć siedzi na długie okresy czasu. Kiedy siedzieć, upewnij się, że pozycja jest prawidłowa. Po leżącej, umieścić poduszkę pod kolana, aby zmniejszyć nacisk na dolną część pleców i nerwu kulszowego. Unikać skręcania i szarpanie ruchów podczas przenoszenia.

7 Stosowanie ćwiczeń rozciągających i wzmacniających jako lek na ból nerwu kulszowego. Bezczynność będzie tylko gorzej kulszowego ból, więc należy postępować delikatnie, regularnego wykonywania rutynowych przepisanej przez lekarza. Rodzaj ćwiczeń należy zrobić, zależy od stanu, który jest przyczyną bólu. Skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeuta i skorzystaj ze wskazówek dokładnie aby uniknąć szkód w przyszłości.

8 Włączenie ćwiczeń do Twojego stylu życia w celu zapobiegania lub zmniejszania w przyszłości bólu rwa kulszowa. Program ćwiczeń powinien zawierać bezudarowa ćwiczenia aerobowe, takie jak na rowerze, pływanie lub spacery i ćwiczenia z powrotem wzmacniających. Skupić się na ćwiczeniach wzmacniających plecy, brzucha, pośladki i mięśnie bioder, inaczej zwanych mięśni rdzeniowych. Silne mięśnie podstawowe wsparcie kręgosłupa i zachować to wyrównane, dzięki czemu są mniej podatne na uszkodzenia.

Wskazówki:

  • Przy odpowiednim leczeniu, należy znaleźć ulgę rwa kulszowa w ciągu kilku tygodni.
  • Jeśli występują osłabienie nóg i jelit lub pęcherza moczu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, ponieważ jest to oznaka zespół końskiego ogona.