adcov.com

Jak znaleźć Przyczyny zaburzenia połykania

Jak znaleźć Przyczyny zaburzenia połykania


Trudnością połykania jest symptomem różnych zaburzeń i ma szereg przyczyn. Zaburzenia połykania mogą wskazywać zaburzenia neurologiczne, problemy mięśniowe i zaburzenia emocjonalne. To również może być skutkiem ubocznym leków. Znalezienie przyczyny trudności z połykaniem może zapobiec dalszemu rozwojowi poważnych chorób, a także zapobiec niepożądanej utraty wagi lub zadławienia, które mogą być spowodowane przez zaburzenia połykania.

Instrukcje

1 Sprawdzić, czy źródło twojej trudności w połykaniu. Problem może pojawić się ból w jamie ustnej lub szczęki lub trudności w poruszaniu się usta podczas żucia. Problem może również wystąpić ból lub trudności w poruszaniu się mięśni w gardle lub przekazując żywność z gardła do przełyku. Badając źródła problemu połykania, wziąć mały kęs jedzenia i żuć go tak dokładnie jak to możliwe, aby zapobiec zadławienia. Czyniąc to, pomyśl o źródła trudności. Weź również pod uwagę, czy trudność pojawia się ciał stałych, cieczy lub obu.

2 Określić inne objawy, które, w połączeniu z połykaniem problemy, mogą wskazywać na poważne zaburzenia. Objawy te obejmują dreszcze, kaszel, ból brzucha, nudności lub wymioty, zgaga lub utratę masy ciała.

3 Skonsultuj online lub wydrukować lekarza objawy encyklopedii. Większość z tych encyklopedii posiada sekcję zaburzenia połykania, co jest bardzo częstym objawem wielu zaburzeń. Znaleźć w sekcji na terenie zlokalizowanym połykania problemów zidentyfikowanych wcześniej ci, a także wszelkich dodatkowych objawów jesteś posiadających.

4 Zrób listę wszystkich przyjmowanych leków. Skonsultować się w trybie online lub drukowania leków encyklopedii. Przeczytaj informacje na temat skutków ubocznych leków, aby zobaczyć, czy trudności w połykaniu jest jednym z nich. Skonsultować się z technikiem farmacji lub do lekarza, aby zobaczyć, czy interakcje z twojego leku może spowodować trudności w przełykaniu.

5 skonsultować się z lekarzem. Być przygotowany do wizyty w gabinecie kompilując listę swoich objawów. Pamiętaj, aby podać lekarzowi listę przyjmowanych leków, a także innych witamin lub suplementów diety.