adcov.com

Jak znaleźć kamieni nerkowych

Kamienie nerkowe są spowodowane przez złóż mineralnych w nerkach; tworzą one, gdy istnieje mnóstwo chemikaliów, które nie mogą być rozpuszczone w moczu. Kamienie nerkowe mogą spowodować silny ból, gdy stają się one złożone w moczowodu, gdzie przepływa mocz z nerki do pęcherza. Około jedna na 10 osób rozwija się kamieni nerkowych. Diagnostyka kamieni nerkowych polega na pobraniu historii medycznej, badania laboratoryjne i wykonywania jednego lub więcej badań obrazowych.

Instrukcje

Jak zdiagnozować kamieni nerkowych

1 wizyty u lekarza i powiedzieć mu, jakie objawy występują, takie jak krew w moczu i ból w dolnej części pleców lub podczas oddawania moczu. Lekarz oceni obecne i przeszłe objawów medycznych. Może dotknąć na obszarze, w którym nerki (po obu stronach dolnej części pleców) i sprawdzić, czy ból nasila się. On również będzie miała swoją temperaturę, aby sprawdzić, czy masz gorączkę, które mogłyby wskazywać, że zakażenie układu moczowego. W tym przypadku trzeba będzie podjąć kuracji antybiotykowej.

2 Czy sprawdzana moczu (badanie moczu) w celu wykrycia, czy jest krew lub bakterie w moczu. Lekarz będzie testować poziom kreatyniny, elektrolitów i wapnia podczas analizy moczu, aby ocenić czynność nerek. Badanie ich krwi (kompletne liczenie krwinek) są wykonane w celu wykrycia obecności zakażenia.

3 Pobierz USG (za pomocą fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości), aby stworzyć obraz narządów wewnętrznych. Ultradźwięki może wykryć, że kamień nerki jest umieszczony w moczowodzie, ale nie może wykryć małe kamienie, zwłaszcza kamieni, które są umieszczone na zewnątrz nerki. Jeśli jest to jednoznaczne, trzeba dalszych badań.

4 Następnie otrzymasz IVP (Pielografia) obejmującą serię zdjęć rentgenowskich, w których barwnik jest wstrzykiwany do żyły w celu zapewnienia obraz nerek i moczowodów. Jeżeli kamień blokowania moczowego, powinien pojawić się w tym teście. Jeśli ten test nie zawiera wystarczających informacji, może być konieczne, kolejny test do wykrywania kamieni nerkowych.

5 Test ten jest nazywany cystoskopii, w którym teleskopowy instrument wprowadzony do pęcherza. Barwnik jest wstrzykiwany bezpośrednio do otworu, gdy przyrząd jest włożony tak, X-ray mogą ujawnić się kamieni nerkowych. Zwany także wsteczny pyelogram, jest to najbardziej wiarygodna metoda dla patrząc na układ moczowy. Możesz mieć znieczulenia dla tej procedury.

6 Zapytaj o uzyskanie CT (tomografia komputerowa), skanowanie, jeśli nie można tolerować rozwiązanie kontrastu (barwnik), używany w innych badaniach; jednak małe kamienie w pobliżu pęcherza moczowego mogą być trudne do wykrycia w badaniu TK. TK może określić inne choroby, które mogą być przyczyną objawów podobnych do kamieni nerkowych.