adcov.com

Jak zmniejszyć stan zapalny

Jak zmniejszyć stan zapalny


Twoje ciało reaguje na uszkodzenia tkanek i infekcji reakcji zapalnych mających na celu przywrócenie zaangażowane strony do normalnego stanu. Chociaż skala reakcji różni, zapalenie jest zasadniczo taki sam, czy rozwija powodu guza na swojej goleni lub infekcji zagrażających życiu. Zapalenie powoduje przewidywalne oznak i objawów, w tym zaczerwienienie, ciepła, obrzęk i ból. Zmniejszenie stanu zapalnego łagodzi te objawy i symptomy, które jest przydatne, jeśli wytrzymać bólu lub cierpi na przewlekłą chorobę zapalną. Środki fizyczne i leki służą jako podstawowe mechanizmy w celu zmniejszenia stanu zapalnego.

Instrukcje

1 Zastosuj się do bolesnych urazów IcePack na lub w pobliżu powierzchni skóry, takich jak skręcenia, szczepów, siniaków i drobnych oparzeń. Lód działa również dobrze na łagodzenie zapalenia związanego z zapaleniem stawów flare-up lub zapalenie. Opuścić miejsce IcePack w 20 do 30 minut; powtarzać co dwa do trzech godzin. Naczynia krwionośne w obszarze uszkodzonej zwężają się w odpowiedzi na niskie temperatury, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i bólu składników reakcji zapalnej. Dalszego stosowania lodu przez jeden do trzech dni, w zależności od wagi ciała, a związany z nim ból i obrzęk.

2 Usuń wszelkie wyzwalacze zapalnych; to nie jest tak skomplikowane jak się wydaje. Zapalenie zwykle rozwija się w odpowiedzi na fizycznym spuście, który może być uraz, bakterie lub substancji obcych. Dopóki utrzymuje spust, reakcji zapalnych nadal cały otwór. Z drugiej strony, usuwanie spust zmniejsza stan zapalny. Na przykład, jeśli odpadnie rower i drapać swoje ręce i kolana, musisz oczyścić cały brud i zanieczyszczenia z rany do reakcji zapalnych w tych miejscach ustępują. Podobnie, jeśli wystąpią reakcji zapalnej w odpowiedzi na skórę substancji chemicznej w środowisku, przemycie substancji przestępstwa poza skórę i unikanie dalszych kontaktów są niezbędne do złagodzenia stanów zapalnych.

3 Jeśli lekarz przepisze antybiotyk, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze lub leki przeciwwirusowe, wszelkie leku zgodnie z zaleceniami. Te leki pomoc w usuwaniu żywych powoduje stan zapalny, w tym bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty. Jak zakażenia czyści, wiąże się reakcja zapalna rozwiązuje.

4 Początek krótkiego przebiegu terapii niesteroidowy lek przeciwzapalny lub NLPZ, jeśli to potrzebne. Wszystkie leki z tej grupy zmniejszają stan zapalny poprzez zakłócanie skomplikowanych chemicznych sygnalizacji konieczne do utrzymania reakcji zapalnej. Powyżej recepty NSAID obejmują aspirynę, ibuprofen i naproksen sodu; istnieje kilka innych NLPZ na receptę. Działania przeciwzapalne leki te stanowią ich uśmierzające ból efektów.

5 Weź leki przeciwzapalne, jak przepisane przez lekarza do przewlekłych stanów zapalnych. Ciągły zapalenie charakteryzuje kilka powszechnych chorób, w tym reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, łuszczyca, przewlekła obturacyjna choroba płuc. Zmniejszenie stanu zapalnego okaże niezbędne do kontrolowania niszczenia narządów i tkanek związanych z tymi chorobami. Kortykosteroidy, takie jak prednizon i kortyzonu i inne regulatory układu odpornościowego pozostają podstawę leczenia przewlekłych chorobach zapalnych.

Wskazówki

  • Stosuje się lodu na uszkodzenie, tak szybko jak to tylko możliwe po to, aby zminimalizować występuje obrzęk i stan zapalny.
  • Nie stosować lodu bezpośrednio na skórę; zawiń go w ręcznik, jeśli nie ma dostępnego IcePack.
  • Skontaktuj się z lekarzem lub udać się do awaryjnego najbliższej placówki medycznej, jeśli twój stan się pogarsza.
  • NLPZ mogą powodować poważne skutki uboczne, w tym krwawienia z przewodu pokarmowego oraz zwiększonym ryzykiem zawału serca lub udaru mózgu. Przejrzyj etykiety ostrzegawcze na ponad-the-counter leków z grupy NLPZ i używać tylko zgodnie z zaleceniami. Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz pytania dotyczące tego, czy jest to bezpieczne, aby podjąć jedną z tych leków.