adcov.com

Jak zmniejszyć senność po obiedzie

Jak zmniejszyć senność po obiedzie


Senność, która uderza wielu z nas po obiedzie jest częścią naszego organizmu normalnego rytmu. Może on być nieco zredukowane, lecz nie całkowicie zapobiec. Połączenie odpowiedniej kombinacji białek, węglowodanów i kalorii w porze lunchu ogółem wraz z zdrowych nawyków życia, może pomóc po południu załamanie łatwiejsze do zniesienia.

Instrukcje

1 Pobierz wystarczająco dużo odpoczynku w nocy. Jeśli uważasz, masz problemy ze snem, ograniczyć spożycie kofeiny po lunchu. Błędne koło może wystąpić, jeśli nie dobrze spać w nocy, więc trzeba więcej kofeiny, aby przez następny dzień, co prowadzi do problemów z spania następujące noc.

2 Sprawdź czas na pożywne śniadanie, które pomogą zmniejszyć senność w godzinach popołudniowych. Poziom cukru we krwi w sposób naturalny spadek po czterech godzinach, więc jeśli zmęczenie jest szczególny problem, możesz spróbować jeść pięć małych posiłków dziennie zamiast trzech dużych te do zwalczania senność.

3 Zjedz obiad, który ma niską zawartość tłuszczu, około 300 do 500 kalorii i zawiera węglowodany oraz 03:57 uncji białka. Jedzenia dużą wyrządza mączka przepływ krwi w skierowane do trawienia w żołądku i od mózgu, powodując senność.

4 Przejdź na energiczny 10 minut spacerem po obiedzie. To pomaga w trawieniu, pomaga oczyścić umysł i ponownie pobudza cię na popołudnie. Dłuższy trening przed lub po pracy pomoże Ci lepiej spać w nocy, ostatecznie zmniejszając uczucie senności po obiedzie.

5 Resist chęć na przekąskę cukierków. To może dać Ci natychmiastowy zastrzyk energii, ale to szybko nastąpić katastrofie. Skończysz czując nawet drowsier. Lepsze wybory do popołudniowej przekąski są owoc lub garść orzechów lub nasion.

6 Pij dużo wody. Objawem jest nawet niewielkie odwodnienie senność i często pozostaje niezauważone, ponieważ nie czuje się jeszcze pić. Pij co najmniej osiem szklanek wody dziennie, aby pomóc zatrzymać pobudzony.