adcov.com

Jak zmniejszyć problemy ze słuchem

Utrata słuchu jest powszechnym problemem związanym z procesem starzenia się i nadmiernej ekspozycji na hałas. Możesz mieć również stan chorobowy, który powoduje problemy ze słuchem. Nie można odwrócić istniejące uszkodzenia, ale można zrobić kilka rzeczy, aby pomóc jej z coraz gorzej, a do poprawy obecnego poziomu słuchu.

Instrukcje

1 Weź wszystkie leki, jak jest, i przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza na temat stylu życia i środki do pielęgnacji siebie medycznych dotyczących wszelkich warunków, które mają wpływ na słuch. Zarządzanie tymi problemami pilnie jest ważną częścią zarządzania problemy z utratą słuchu.

2 Usuń woskowiny sklejały. Zbyt wiele woskowina może przyczynić się do problemów ze słuchem. Lekarz może sprawdzić woskowiny gromadzeniu i usunąć zator.

3 Porozmawiaj z audiologa o uzyskanie słuchowy. Może on zalecić odpowiednie urządzenie dla Ciebie i dopasować go prawidłowo. Być może będziesz musiał eksperymentować z różnymi nich znaleźć najlepszą dla Ciebie. Aparaty słuchowe wzmacniają dźwięk i przekazują go do przewodu słuchowego.

4 Zastanów się implanty ślimakowe, jeśli masz znaczną utratę słuchu. Implanty te uzupełnienia uszkodzonych obszarów ucha wewnętrznego. Każda procedura chirurgiczna ma ryzyka i audiolog i ucha, nosa i gardła (ENT) lekarz porozmawiać o procedury szczegółowo i ustalić, czy jesteś dobrym kandydatem.

5 chronić uszy od czynników zewnętrznych, które mogą pogorszyć słuch. Jeśli pracujesz w szczególnie głośnym otoczeniu, rozważyć uzyskanie specjalnie wykonane nauszniki lub zatyczki do uszu, które redukują hałas. Nadal będzie w stanie usłyszeć, co się dzieje, ale w bardziej akceptowalnego poziomu hałasu. Ta sama ochrona jest korzystne dla rekreacji, jak również. Rób sobie przerwy od zgiełku, kiedy możesz.

6 Za pomocą urządzenia, które pomogą Ci lepiej słyszeć i zmniejszyć szumy tła. Mogą one pomóc w telewizji i słuchać rozmów telefonicznych jaśniej i łatwo.