adcov.com

Jak zmniejszyć blizny ściegów

Jak zmniejszyć blizny ściegów


Większość ludzi doświadcza przynajmniej raz szwów w życiu. Czy w wyniku cięcia lub operacji, szwy są skutecznym sposobem, aby pomóc leczyć rany. Choć szwy służyć ważną funkcję, wiele osób pozostaje niechcianym blizna gdy szwów. Po kilka prostych kroków może pomóc zapewnić, że gdy szwy schodzą, blizny jest zminimalizowane.

Instrukcje

1 Trzymaj szwów prawidłowo czyścić i opieką, gdy są jeszcze w. Za pomocą wody do czyszczenia rany około 24 godzin po szwy są umieszczone. Osuszyć czystą ściereczką. Zastosuj krem ​​z antybiotykiem i bandaż.

2 Stosowanie witaminy E po szwy zostały usunięte, a rana jest całkowicie uzdrowiony. Witamina E jest od dawna stosowany w celu zminimalizowania bliznowacenia. Przed zastosowaniem miejscowego witaminy, upewnij się, że krawędzie skóry są całkowicie zamknięte razem.

3 Należy unikać niepotrzebnego ekspozycji na słońce. Słońce może spowodować odbarwienie skóry i gojenie się blizn bardziej zauważalne. Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, aby chronić miejsca uszkodzenia.

4 umówić się z dermatologiem. Jeśli nie jesteś zadowolony z pozostałej blizny, skonsultować się z lekarzem, który może dostarczyć alternatywnych metod usuwania blizn, takich jak krem ​​na receptę lub obróbki laserowej.

Wskazówki:

  • Zgodnie z instrukcjami lekarza jest niezbędna, aby chronić skórę przed blizny. Zwrócić się do lekarza w celu uzyskania kompletnych instrukcji opieki, podczas gdy szwy są na miejscu i po ich wyjęciu. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia blizn na własną rękę skonsultować się z lekarzem.