adcov.com

Jak zmierzyć strzykawki insuliny

Ludzie, którzy korzystają z insuliny, aby pomóc kontrola poziomu cukru we krwi powinien dokładnie wiedzieć jak mierzyć strzykawki. Strzykawki insulinowe są w różnych rozmiarach, i ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób dostarczyć odpowiednią dawkę przez wiedząc, co posiada zdolność swoje strzykawki.

Instrukcje

1 tabelcce strzykawek otrzymałeś od apteki do określenia, jakiego rodzaju zdolności każda strzykawka posiada. Producentów strzykawek zazwyczaj swoich produktów w trzech głównych rozmiarach baryłkę, 10/03 ml, która posiada 30 jednostek lub mniej; 02/01 ml, który jest przeznaczony dla osób mających od 31 do 50 jednostek insuliny; lub 1 ml, które są przeznaczone dla osób w dawce od 51 do 100 jednostek. Sprawdź, które baryłkę rozmiar masz.

2 Tear otworzyć paczkę zawierającą swoje wacikiem nasączonym alkoholem. Pocierać wacikiem delikatnie na szczycie fiolki insuliny. Sporządza insuliny przez wprowadzenie igły do ​​górnej części fiolki, a następnie odwrócić fiolki tak, strzykawka jest pod nią. Wyciągnąć tłok i widać insuliny między górną strzykawki i górnej części zatyczki.

3 Chociaż strzykawki są w różnych pojemnościach, sama koncepcja ogólnie stosuje się, gdy pomiar dawki. Zauważ, czarne linie na strzykawce; niektóre mają przyrosty pięciu i inni są oznaczone co 10 jednostek. Każdy wiersz reprezentuje jedną jednostkę insuliny. Pomiaru dawki poprzez zliczanie linii, albo jeśli mają dostać 23 sztuk, 20 znajduje się znak, a następnie przejść obok niej trzy kolejne jednostki.

Wskazówki:

  • Tylko dać sobie zastrzyki z insuliny, jeśli do tego przepisane przez licencjonowanego lekarza. Jeśli pojawi się pęcherzyki powietrza w strzykawce, delikatnie dotknij beczkę z każdym palcem lub piórem, wysyłając pęcherzyki do góry strzykawki. Popchnąć tłok do góry, aby jeździć z pęcherzyków powietrza, a następnie w dalszym ciągu opracowuje insuliny aż do osiągnięcia pożądanej dawki.