adcov.com

Jak zmienić worka stomijnego

Jak zmienić worka stomijnego


Istnieje wiele różnych typów ostomies. Niektóre z nich są na stałe z powodu choroby, urazu lub wad wrodzonych, podczas gdy inne mogą być tymczasowe. Stomia może wiązać się z pęcherza moczowego lub jelita, ale wszystkie one wymagają takiej samej podstawowej opieki. Nauka do torby prawidłowo zmian jest ważne dla integralności skóry i osiągnięcia pewnego rodzaju normalności dla pacjentów ze stomią.

Instrukcje

Usuń worka stomijnego

1 Umyj ręce i montujemy materiały eksploatacyjne.

2 Zdejmij osłonę z dolnej części torby, opróżnić i utylizować w plastikowej torbie. Nie wyrzucaj klip od hotelu, ponieważ będziesz ponownym użyciem.

3 Użyj usuwania kleju do wycierania całego wafla, a w razie potrzeby podczas usuwania go. Ustabilizować skórę jedną ręką i powoli wyjąć płytkę z drugiej strony. Usuwać płytki w plastikowej torbie.

4 Zbadaj skórę wokół stomii oznak podrażnienia i oczyścić okolicę z myjki i łagodnym mydłem i wodą. To dobry czas, aby to zrobić jest w prysznic więc każdy drenaż od stomii idzie na marne.

5 wysusza skóry, delikatnie klepiąc go czystym ręcznikiem.

Wymień worka stomijnego

6 Zmierz stomię z podziałką, że pochodzi z worków stomijnych. Śladowe odpowiedni rozmiar otworu, który powinien być 1/8 cala większy niż stomii na tylnej stronie płytki i wyciąć nożyczkami.

7 Załóż osłonę skóry na skórze, w którym zostanie umieszczony opłatkiem.

8 pociągnąć papier od tyłu płytki pozostawiając papier na taśmy wokół płytki na miejscu. Nanieść klej stomii z tyłu płytki, zwilżające palcami kawałek i wygładzanie jej pobliżu. Sprawdź, czy masz jakiś wokół otworu wyciętego w ci do stomii.

9 Place cały aparat w ciągu przejścia po usunięciu podłoża papieru od taśmy, upewniając stoma znajduje się w środku otworu wyciąć. Naciśnij opłatkiem w miejscu, wygładzanie taśmę z i usunięcie pomarszczone obszary.

10 Włożyć nowy worek na płytki, wciskając je na całym upewnić się, że wskoczy na swoje miejsce. Delikatnie pociągnij na torbie, by sprawdzić, że jest bezpieczna i ostatecznie złożyć dno i zamknąć go z zacisku.

Wskazówki:

  • Wypróbuj różne marki materiałów eksploatacyjnych do sprzętu stomijnego, aby znaleźć te, które działają najlepiej dla Ciebie. Lekarz lub pielęgniarka może pomóc Ci znaleźć źródła w Twojej okolicy.
  • Podczas opieki nad stomii Śledź zaleceń lekarza. Są to podstawowe wytyczne dotyczące ogólnej opieki stomii.
  • Obserwuj stomię i otaczającą skórę, gdy zmienia się z worka stomijnego i powiadomi Cię lekarza o każdym nietypowym drenażu lub podrażnienie, krwawienie.