adcov.com

Jak zmienić do zdrowego stylu życia w małych kroków

Jak zmienić do zdrowego stylu życia w małych kroków


Dokonywania pozytywnych zmian w stylu życia może poprawić, jak wyglądać i czuć się na co dzień i poprawę długoterminowego zdrowia. Utrzymanie prawidłowej masy ciała, co wyboru zdrowej żywności i coraz odpowiedni odpoczynek wszystkim przyczynić się do poprawy jakości życia i może zwiększyć trwałość. Zamiast próbować zmienić swoje niezdrowe nawyki wszystkie na raz, koncentrują się na małe zmiany, które odbywają się w czasie. Skonsultować się z dostawcą opieki zdrowotnej przed dokonaniem istotnych zmian w stylu życia.

Instrukcje

1 Weź codziennie preparatów wielowitaminowych. Według MayoClinic.com, jeśli masz problemy z jedzenia wystarczającej ilości zdrowej żywności, można skorzystać z suplementu diety. Suplementy diety, w tym witamin, może być pomocne, jeśli jesz mniej niż 1600 kalorii dziennie, jeśli jesteś weganinem lub jeśli masz chorobę, która sprawia, że ​​trudno do wchłaniania substancji odżywczych. Według MayoClinic.com, czytać etykiety produktów i wybrać multiwitaminowy, który ma wiele składników odżywczych w ilości zbliżonej do 100 procent swoich codziennych potrzeb. Unikaj suplementów, które dostarczają duże dawki jakiegokolwiek jednego składnika. Skontaktuj się z dostawcą w zakresie opieki zdrowotnej, które multiwitaminowe suplementy byłoby najbardziej odpowiednie dla Twoich potrzeb.

2 Podnieś swoje codzienne ilości aktywności fizycznej stopniowo. Choroba serca jest zabójcą nr 1 kobiet i mężczyzn w Stanach Zjednoczonych, a według Rady na Fizycznej i Zdrowia prezydenta, osób nieaktywnych fizycznie, są dwukrotnie bardziej narażone na rozwój choroby wieńcowej, jako osób aktywnych fizycznie. Zwiększenie codziennej aktywności spala dodatkowe kalorie i pomaga kontrolować wagę. Stopniowe zwiększenie aktywności fizycznej w codziennym harmonogramem. Na przykład, chodzić po schodach zamiast windą, lub zwiększyć odległość idziesz dostać się do samochodu każdego dnia. Jeśli stale współpracuje z komputerem, wstać w krótkich odstępach czasu i wziąć szybki spacer w salach, gdzie pracują lub wokół budynku. Spędzać więcej czasu wykonywania prac wokół domu lub w stoczni.

3 Zwiększenie dziennego spożycia świeżych owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Te rodzaje żywności dostarczają niezbędnych witamin i minerałów. Niektóre świeże owoce i warzywa, takie jak jabłka, pomarańcze i roślin strączkowych, są również źródłem błonnika. Odpowiednie błonnik jest ważny dla redukcji cholesterolu i prawidłowe wydalanie. Owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste są również źródłem węglowodanów złożonych, które dostarczają organizmowi trwałej energii.

4 Wykonaj niskiego do umiarkowanego ćwiczenia aerobowe na większość dni tygodnia. Według American College of Sports Medicine, trzeba minimum 30 minut ćwiczeń cardio pięć dni w tygodniu. Otrzymasz również korzyści aerobowych, wykonując sesje aerobowe 10 minut trzy razy dziennie. Przykłady niskiego do umiarkowanego ćwiczenia aerobowe są szybki marsz, jazda na rowerze stacjonarnym, aerobik w wodzie i zajęcia niskiej wpływ aerobik. Ćwiczenia aerobowe wzmacnia serce, spala kalorie, poprawia nastrój i pomaga regulować poziom ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi.

5 Zmniejsz spożycie tłuszczów nasyconych. Tłuszcze nasycone są zazwyczaj pochodzą ze źródeł zwierzęcych i są uważane za niezdrowe dla serca. Możesz zmniejszyć nasycone tłuszcze z diety przez cały cięcia mięsa widoczny tłuszcz od usuwając skórę z kurczaka i zużywa tylko o obniżonej zawartości tłuszczu żywności i napojów. Tłuszcze nasycone są również bogate w kalorie, otrzymując 9 kalorii na gram.