adcov.com

Jak złamać Narkomanii

Narkomania może być bardzo szkodliwe zarówno dla osoby uzależnionej, a także jego rodziny i przyjaciół. Zatrzymanie wciągająca zachowanie jest to proces, który wymaga wiele zmian, i często najbardziej skutecznym sposobem przezwyciężania uzależnienia jest zidentyfikowanie i leczenia podstawowych kwestii, które doprowadziły do ​​narkomanii. To nie jest łatwe, i może to zająć dużo czasu, aby w pełni odzyskać. Na szczęście, z pracy i zaangażowania, to jest możliwe, aby złamać narkomanii.

Instrukcje

Proces

1 Przyznaj masz problem, i uczynić szczera obietnica do siebie, aby być w pełni zaangażowana w pokonywaniu nałogu. Uwolnić swoje otoczenie z wszystkiego, co sprzyja uzależnieniu i przestać chodzić do miejsc, w których można oddawała uzależnienie. Oznacza to zerwanie więzi z przyjaciółmi, którzy biorą narkotyki.

2 Znajdź i uczęszczać do lokalnej grupy wsparcia, takie jak Anonimowych Narkomanów. Sprawdź swoją lokalną gazetę do kalendarza nadchodzących grup wsparcia, aby znaleźć taki, który jest odpowiedni dla Ciebie. Można również zadzwonić do United Way, aby uzyskać informacje o grupach wsparcia w Twojej okolicy.

3 Rozpoczęcie oceny przekonań i procesy myślowe, które przyczyniają się do uzależnienia. Mogą to być nierealne pragnienia doskonałości, niskie poczucie własnej wartości, problemy z gniewem i intymności, i mentalność szybkie-fix, która pragnie natychmiastowej gratyfikacji. Zastanów się, jak wydarzenia w przeszłości mogły przyczynić się do tych bazowych wzorców myślowych. Prowadzić dziennik szczegółowo swoją pracę w identyfikacji i zrozumieniu swoich negatywnych myśli.

4 Zobacz licencjonowanego doradcę, który specjalizuje się w uzależnienie, które pomogą Ci poradzić sobie i poprawić wciągająca zachowań i myśli. Mają doradca ocenia cię na podstawowych zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja lub choroby afektywnej dwubiegunowej. Szczerze mówiąc z doradcą na temat jakichkolwiek doświadczeń z przeszłości, które mogły przyczynić się do zażywania narkotyków, takich jak historia przemocy lub zaniedbania. Pracy z doradcą do pokonania i zmienić sposób myślenia i problemy, które czujesz doprowadziły do ​​uzależnienia od narkotyków.

5 Rozwijaj nowe hobby i zainteresowania, aby zastąpić wciągająca zachowanie użyty, aby poddać się. Porozmawiaj ze swoim terapeutą na temat zajęć i ćwiczeń, które można zaangażować w celu złagodzenia swoich negatywnych wzorców myślowych i wciągająca tendencje, takie jak medytacja, przyłączając się do siłowni lub jogi klasa, nauka gry na instrumencie, lub wolontariat w schronisku dla zwierząt lub domu opieki.

6 Rozważmy bardziej intensywnego leczenia, jeśli twoje problemy okazują się poważne. Może to obejmować przyjmowanie leków psychiatrycznych, udział długoterminowego leczenie ambulatoryjne, a nawet przebywających w placówce szpitalnej bardziej intensywnego leczenia.

Wskazówki

  • Wybaczyć sobie, i prosić o przebaczenie tych, których boli przez swojego uzależnienia.
  • Strzeż się przed nawrotami. Nie myśl, że można wrócić do leków, lub po prostu spróbować jeszcze raz odpowiedzialnie.