adcov.com

Jak złagodzić objawy PMS

PMS, lub syndrom napięcia przedmiesiączkowego, to zbiór objawów u niektórych kobiet przed rozpoczęciem ich miesiączki. Są to wzdęcia, skurcze, nastrojowość, tkliwość piersi, depresja, drażliwość, bóle stawów i zmęczenie. Niektóre doświadczenia żadna z powyższych objawów, podczas gdy inni cierpią z kilku. Jest to stosunkowo łatwo zmniejszyć lub wyeliminować niektóre dolegliwości spowodowane przez objawy PMS.

Instrukcje

1 mieć postać nie-steroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) do skurcze. Są to ibuprofen i naproksen sodowy. Zmniejszają obrzęk, jak również przynieść ulgę w bólu. Do uzupełnienia, należy użyć poduszki na bóle i skurcze mięśni.

2 Użyj kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu leczenia skóry do wyprysków. Począwszy od tego leczenia na kilka dni przed miesiączką, aby zapobiec Breakout jest pomocne. W przypadku wystąpienia odspajania, koncentrują się obróbce miejsce z jednym z powyższych składników w pryszcze.

3 Weź moczopędne i multiwitaminy. Moczopędne eliminuje nadmiar masy wody (wzdęcia), który jest problemem podczas miesiączki. Zmniejszyć spożycie sodu do zwalczania problemu z góry. Niedobory niektórych witamin, takich jak wapń, witamina B-6 i witaminy E są winowajcą za wiele objawów PMS. Biorąc codziennie multiwitaminowy pomaga złagodzić objawy z powodu jakiegokolwiek braku składników odżywczych.

4 Zmniejsz spożycie kofeiny i unikać alkoholu. Kofeina zwiększa bolesność i tkliwość piersi. Podczas miesiączki, to powiększa ten problem. Alkohol jest depresyjne, więc spożywanie go wokół gdy PMS zaczyna nie jest zalecane.

5 Unikaj podejmowania ważnych decyzji i niczego zbyt stresujące w czasie miesiączki. Od drażliwość i zmienność nastrojów bieg szalonej, wszelkie ważne decyzje, które mogą być przesunięta w tygodniu powinno być, w celu zapewnienia racjonalnej decyzji. Większość rzeczy można czekać jeden tydzień.

6. Weź udział w jakiejś formie ćwiczeń aerobowych. Ten podnosi nastrój i łagodzi niektóre z fizycznych objawów PMS, takich jak bóle stawów i skurcze przez uzyskanie pompowania krwi w całym ciele.

7 Porozmawiaj z lekarzem. Jeśli PMS jest ciężka, dostępne do pomocy jest kilka opcji na receptę. Kontrola urodzeń pomoże niektóre kobiety zmniejszyć objawy PMS, jak i progesteronu tylko pigułki lub wykonywanych antykoncepcyjne. Leki przeciwdepresyjne są dobrym rozwiązaniem dla ciężkich PMS lub PMDD. Lekarz może również zlecić badania, aby wykluczyć inne problemy zdrowotne, i opracować plan leczenia.