adcov.com

Jak złagodzić objawy PCOS

Jak złagodzić objawy PCOS


Zespół policystycznych jajników lub PCOS jest stan hormonalny i ginekologiczny, który dotyczy kobiet w wieku rozrodczym. Nazwa tego stanu odnosi się do sposobu, w jaki przedstawia się stan, w wielu torbieli wzdłuż powiększenie jajników. Otyłość, nieregularne lub nieobecne miesiączki związane z brakiem owulacji i nadmiernego wzrostu włosów są częstymi objawami, jak to jest niepłodność. PCOS i jej objawy muszą być traktowane, ponieważ niespełnienie tego wymogu może spowodować udar mózgu, cukrzyca, choroby serca i niepłodności.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z lekarzem. Lekarz będzie musiał określić zakres swoich PCOS zanim poleci plan leczenia w celu złagodzenia objawów. Mógłby polecić serię testów krwi i prześwietlenia diagnostyczne, które obejmuje badanie USG w Twojej okolicy miednicy. Ponadto, może być mowa, endokrynologa ginekologicznego lekarz specjalizujący się w leczeniu PCOS i jej objawów.

2 Schudnąć. Porozmawiaj z lekarzem na temat zdrowego odchudzania i ćwiczeń programu łagodzenia objawów nadmiernego przyrostu masy ciała. Utrata masy ciała może zmniejszyć poziom androgenów i insuliny, a tym samym zmniejsza ryzyko cukrzycy i spowolnienie utraty włosów.

3 Rozważmy pigułki antykoncepcyjne. Doustne środki antykoncepcyjne regulacji cyklu miesiączkowego, tak, że organizm nie jest bombardowani wysokimi poziomami krążących estrogenów. Nie tylko nadmiar estrogenu zwiększa ryzyko raka macicy, powoduje nadmierne krwawienia, który może być także objawem PCO.

4 Spróbuj leki spowolnić wzrost włosów. Zapytaj swojego lekarza o leki, które zmniejszają szybkość wzrostu włosów na twarzy. Leki takie jak Eflornityna kremu są skuteczne w zmniejszaniu stopnia, nie tylko twarzy wzrost włosów, ale nadmierny wzrost włosów na rękach i nogach.

5 Dyskusja płodności leków. Ważnym objawem PCOS jest niepłodność. Porozmawiaj z lekarzem na temat przyjmowania leków płodności, takich jak Clomid zachęcić owulacji i zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę. Omówienia skutków ubocznych i długofalowych skutków leków płodności przed rozpoczęciem leczenia.

6 Rozważmy operację. Jeśli nie chirurgiczne metody nie złagodzić objawy PCOS, w tym niepłodności i ciężkiego krwawienia miesiączkowego, należy rozważyć interwencję chirurgiczną. Porozmawiaj z lekarzem na temat zabiegów chirurgicznych, które wywołania owulacji. Jeśli nie chcą zajść w ciążę, a przeszkadza ciężkiego krwawienia miesiączkowego, histerektomia może być właściwym sposobem leczenia dla Ciebie.

Wskazówki

  • Spróbuj kremu do depilacji, aby usunąć nadmiar włosów na twarzy. Chociaż wyniki nie są trwałe, można je wyeliminować nadmierny wzrost włosów na kilka tygodni.
  • Jeśli występują bardzo silne krwawienie, ból lub wzdęcia brzucha, należy skontaktować się z lekarzem. Objawy te mogą wskazywać poważniejszą chorobę, taką jak rak endometrium lub macicy i muszą być badane i leczone.