adcov.com

Jak złagodzić objawy GERD

Refluks żołądkowo-przełykowy (GERD) występuje, gdy pierścień mięśnia zwieracza zwany w dolnej części przełyku nie działa prawidłowo, co pozwala na przepływ wsteczny treści żołądka do przełyku. Zgaga jest najczęstszym objawem, w wyniku czego gdy kwas żołądka styka się z przełyku. Inne objawy to suchy kaszel, podobne do objawów astmy lub trudności w połykaniu. Istnieje kilka sposobów, aby złagodzić objawy GERD.

Instrukcje

1 Schudnąć, jeśli to konieczne. Według ekspertów w Mayo Clinic, dodatkowy ciężar naciska na żołądek i powoduje kwas płynąć z powrotem do przełyku. Utrata wagi powinna odbywać się stopniowo, więc nie spowoduje szybkiego zwolnienia z GERD, ale pomoże w dłuższej perspektywie.

2. Jedz małe, częste posiłki i unikać ciasne ubranie. Przejadania się i ciasne ubranie presję na brzuchu, co może zmusić kwasu żołądkowego do przełyku.

3 Trzymaj się z dala od żywności, które powodują zgagę. Rodzaj żywności jest inna dla każdej osoby. Jeśli nie jesteś pewien, które pokarmy mogą powodować zgagę dla Ciebie, zacząć zwracając uwagę, czy objawy pojawiają się po jeść tłustych lub smażonych potraw, owoce cytrusowe, czosnek, cebula, żywności na bazie pomidorów, ostrych przypraw i czekolady. Alkoholu i kofeiny może również prowadzić do refluksu.

4 Spróbuj podnosząc głowę łóżku sześciu do dziewięciu cali. Grawitacja pomoże utrzymać kwasów żołądkowych w dół, a nie wspieranie kwasu refluks. Również czekać dwie do trzech godzin po jedzeniu przed położyć.

5 Weź leki zobojętniające sok żołądkowy lub leki, które zmniejszają produkcję kwasu żołądkowego i neutralizują kwas żołądkowy. Leki zobojętniające sok żołądkowy mogą zapewnić szybką ulgę, ale nie będą leczyć szkody wyrządzone przełyku przez kwas żołądkowy. Należy również pamiętać, że używając zbyt wielu leki zobojętniające sok żołądkowy mogą powodować biegunkę lub zaparcia. Leki zmniejszające ilość kwasu żołądkowego dostępne over-the-counter są również, w tym cymetydyny (Tagamet), famotydynę (Pepcid) nizatydyna (Axid) i ranitydyna (Zantac). Nie działa tak szybko, jak leki zobojętniające sok żołądkowy, ale zapewniają dłuższą ulgę.

6 wizyty u lekarza. Eksperci z Narodowego Instytutu Cukrzycy oraz Chorób Nerek wpływające na układ trawienny i doradzić, aby zobaczyć się z lekarzem, jeśli masz objawy GERD i skorzystało ponad-the-counter leków, od ponad dwóch tygodni. GERD może powodować przewlekłe zapalenie przełyku, że blizny. Jak blizny buduje może masz czas ciężko połykanie. Kwasu żołądkowego może powodować ból, aby rozwijać się w tkanki przełyku. Może również powodować zmiany w wyściółki przełyku, które mogą przekształcić się w raka. Możesz otrzymać leki na receptę wytrzymałości, aby zmniejszyć produkcję kwasu lub szybciej pomóc żołądek pusty.

7 rozważyć leczenie chirurgiczne. Jeśli zmiany w stylu życia i leki nie zwalnia objawy GERD lekarz może zalecić zabiegi chirurgiczne dokręcić zwieracza przełyku, tak, że może zrobić lepiej zapobiegania kwasu żołądkowego z zbliża się do przełyku.