adcov.com

Jak złagodzić objawy endometriozy

Endometrioza pojawia się, gdy tkanka która zwykle rośnie w macicy wzrasta również w innych miejscach. Wzrost ten jest określany jako implanty endometriozy. Zazwyczaj tkanki rośnie jajowodów i jajników. Może ona również występować w jamie brzusznej, w tym jelit i rzadziej w płucach. Przyczyna nie jest znana. Głównym objawem jest ból, który może pojawić się w obszarze miednicy, żołądka lub miejsca gdzie implanty uprawiana. Inne objawy mogą obejmować, biegunka lub zaparcia, ciężkie krwawienie miesiączkowe, bolesne współżycie i ewentualnie niepłodności. Istnieją różne metody leczenia, aby pomóc objawy problemów.

Instrukcje

1 Weź leki przeciwbólowe. Nasilenie endometriozy mogą się różnić w zależności od stopnia implantów endometriozy. Może on także zmieniać się z miesiąca na miesiąc. Powyżej recepty leki przeciwzapalne, takie jak naproksen może zmniejszyć ból. Leki nie pozbyć implantów, lecz może zmniejszyć dyskomfort.

2 naturalny sposób łagodzenia objawów związanych z endometriozą jest poprzez zmiany w diecie. Jeść pokarmy bogate w kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe mogą pomóc zmniejszyć poziom prostaglandyny, które czasami pomaga ból spadek. Produkty zawierające kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe m.in. łososia i karczochy. Zmniejszając spożycie produktów zawierających pewne substancje chemiczne, takie jak dioksyny, może również przyczynić się do zmniejszenia endometriozy i jej objawy. Dioksyny znajdują się w niektórych produktach mlecznych, takich jak mleko pełne i tłuszczowych czerwonych mięs. Przełączyć się na chude mięso i produkty mleczne beztłuszczowe.

3 Umieszczenie poduszki na obszarze miednicy może zmniejszyć skurcze i ból. Relaks w ciepłej kąpieli mogą również pomóc. Ciepło pomaga rozluźnić mięśnie, co może zmniejszyć skurcze.

4 Należy rozważyć terapię hormonalną. Pigułki antykoncepcyjne zawierające estrogen i progesteron hormonów może być przepisany. Tabletki zapobiegania owulacji i zmniejszenia wzrostu tkanki śluzówki macicy, w tym implanty. Chociaż to nie jest całkowite wyleczenie, pigułki antykoncepcyjne mogą pomóc w leczeniu ciężkiego krwawienia i bólu. Kiedy kobiety zgaśnie pigułki antykoncepcyjnej, endometrioza może wrócić. Mimo, że nie wszystkie kobiety mają skutki uboczne, biorąc tabletki antykoncepcyjne, są możliwości i może obejmować zwiększenie masy ciała i nudności.

5 na operację. Dla kobiet, które mają ciężką endometriozę, który powoduje wiele bólu lub kolidujących z możliwością zajścia w ciążę, operacja może być zalecana w celu złagodzenia objawów. Operacja może być wykonywana w celu usunięcia wszczepów endometriozy. Zwykle jest to wykonywane za pomocą procedury laparoskopii z użyciem lasera do usuwania przyrostów. Jest to możliwe, endometrioza, aby powrócić w czasie. Histerektomia, która polega na usunięciu macicy, to kolejna opcja chirurgiczne w leczeniu ciężkich objawów. Jednak będzie to zapobiec kobietę z zajściem w ciążę.