adcov.com

Jak złagodzić objawy dny moczanowej

Dna moczanowa jest formą zapalenia stawów, która uderza, gdy masz zbyt dużo kwasu moczowego w organizmie. Jeśli masz dna, wiesz z pierwszej ręki, jak bolesne objawy mogą być - stawy, które ranią i są nabrzmiałe i czerwone z zapaleniem. Dna moczanowa występuje często w swoich dużych palców lub innych stawów w nogach i rękach. Leki, jak również zmiany w stylu życia może pomóc złagodzić ból objawy dny moczanowej.

Instrukcje

1 zwalnia "gorące punkty", które mogą spowodować zapalenie dna wokół stawów z lodem. Przyłożenie lodu do dotkniętych obszarów nie będzie leczyć choroby, ale może stępić bólu jak zwrócić się do lekarza.

2 Nałóż poduszki do sztywność stawów zachować funkcję i zakres ruchu w obszarach dotkniętych z rąk, nadgarstków, kolan i stóp.

3, pić dużo wody, aby pomóc złagodzić objawy dny moczanowej. Woda rozcieńcza kwas moczowy, co stanowi jedną z głównych przyczyn, dny moczanowej. Dążyć do ośmiu szklanek wody dziennie.

4 Ogranicz ilość mięsa jeść w typowym tygodniu. Żywności, które są bogate w białko, takie jak wołowina, wieprzowina, drób i ryby, może podnieść poziom kwasu moczowego w organizmie. Ograniczyć swoją dietę do tylko 5 uncji mięsa każdego dnia, jeśli są podatne na podagrę.

5 Zapytaj lekarza o przyjmowanie suplementu witaminy C. Witamina C może obniżyć poziom kwasu moczowego u niektórych osób i może być skuteczną formą ulgi dla objawów dny moczanowej.

6 Użyj over-the-counter niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) w leczeniu bólu. Aspiryna i ibuprofen są niesteroidowe leki przeciwzapalne, które mogą zwolnić objawy dny moczanowej.

7 Pobierz receptę na silniejszych leków, takich jak sterydy, jeśli ból dna nie reaguje na ponad-the-counter preparatów. Lekarz zadecyduje, czy lek doustny lub iniekcji skorzystają kondycję.

Wskazówki

  • Jeśli jesteś w trakcie leczenia dny moczanowej, upewnij się, że twój lekarz ma pełną listę wszystkich leków na receptę i suplementów diety, które zażywasz.