adcov.com

Jak zidentyfikować Fracture Stress śródstopia

Złamanie zmęczeniowe śródstopia jest pękanie, które zachodzi w jednej lub więcej z metarsals, kości stopy. Złamania śródstopia nadużywanie urazy są zwykle ze względu na wzrost natężenia ruchu, w spoczynku lub nienależytego niewystarczającej obuwia. Mięśnie nie mogą już absorbować stres, który kładzie większy nacisk na kości, powodując drobne pęknięcia. Złamania może być trudne do określenia, ponieważ występuje stopniowo, a nie z określonego uszkodzenia lub wypadku. Są one najczęściej w biegaczy, koszykarzy, gimnastyków i innych sportowców.

Instrukcje

1 Spójrz na piechotę. Czy obrzęk lub posiniaczona? To wygląda większy lub różne od noninjured piechotę? Zasinienie i obrzęk w górnej części stopy, w którym znajdują się kości śródstopia, oznaki stresu złamania śródstopia.

2 Delikatnie dotknąć nogę. Czy oferta lub ból w dotyku? Czy to boli w pewnym punkcie na górnej części stopy? Tkliwość, szczególnie w określonej lokalizacji na górnej części stopy, jest kolejną oznaką złamania stres śródstopia.

3. Pomyśl o swojej ostatniej aktywności. Czy można zwiększyć szkolenia lub intensywność treningu? Masz na sobie nowe buty, albo czułeś stopniowy wzrost bólu w nogę? Każdy rodzaj zmian w rutynowych, szczególnie szkolenia eskalacji, można umieścić zwiększony nacisk na kości, powodując pęknięcia stresu.

4 Spróbuj umieścić ciężar na nogę. Złamania śródstopia są szczególnie wrażliwe na ciężar łożyska. Jeśli boli chodzić, biegać i skakać, a ból rozprzestrzenia się od górnej części stopy, prawdopodobnie stres złamania śródstopia.

5 Odwiedź podiatrist lub ortopedyczne specjalisty. Opisz swoje objawy i początek i długość bólu, jak i poziomu aktywności. Najprawdopodobniej weźmie X-ray lub skan kości twojej stopy, aby potwierdzić obecność złamania stres śródstopia.

Wskazówki:

  • Jeśli odczuwasz ból w stopie na więcej niż kilka dni, należy odwiedzić lekarza lub podiatrist posiadania zbadano.
  • Nie nadal chodzić lub presję na stopy, jeśli podejrzewasz, że masz stres złamania śródstopia. Obciążonych ćwiczeń może spowodować dalsze uszkodzenia stopy.