adcov.com

Jak zgłaszać podejrzenia krzywdzenia dzieci

Jak zgłaszać podejrzenia krzywdzenia dzieci


Podczas gdy pracownicy służby zdrowia, pracownicy służb społecznych i wychowawcy są upoważnione przez prawo do zgłaszania podejrzenia krzywdzenia dzieci, nie jest to prawdą dla ogółu społeczeństwa. Jednak, jeśli uważasz, że dziecko jest krzywda - czy można go ani nie dowodzi - zgłoszenie podejrzenia są słuszne. Procedury różnią się od stanu do stanu, ale istnieje kilka podstawowych kroków, które można podjąć, aby upewnić się, że dajesz jak najwięcej przydatnych informacji, jak to możliwe.

Instrukcje

1 Dokument wypadki, które doprowadziły do podejrzeń, używając jak najwięcej szczegółów, jak to możliwe. Podejrzenia o molestowanie dzieci nie powstają lekko; nie musi być wszystko już zaobserwowane lub słyszał, które sprawiają, że niewygodne. Napisz, co widziałem i słyszałem, wraz z datą, nazwiska osób biorących udział (lub opis, jeśli nie ma nazwy) i porę dnia.

2 Zbierz dane o których masz podejrzenia i dzieci, o których masz wątpliwości. To nie oznacza, że ​​powinieneś stać się amator szpieg, tylko, że to jest dobry pomysł, aby mieć adres, nazwę (jeśli to możliwe) oraz imiona i wiek dzieci uczestniczących. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać te informacje, należy zanotować numer rejestracyjny domniemanego sprawcy i być przygotowanym podać szczegółowy opis jego samochodu.

3 Znajdź numer telefonu na Child Abuse Zgłoś infolinii w danym stanie. Opieki nad dziećmi Informacje Brama utrzymuje up-to-date listę numer na swojej stronie internetowej (patrz poniżej zasobów). Alternatywnie, możesz zadzwonić do krajowej infolinii ChildHelp pod adresem 1-800-4-A-dziecko, a oni mogą skierować Cię w dobrym kierunku.

4 Powiedz pracownikowi dolotowy jeśli wolisz pozostać anonimowy - przed rozpoczęciem resztę wywiadu. To może zdarzyć się w jeden z dwóch sposobów: można sporządzić sprawozdanie bez wychodzenia z informacji kontaktowych lub można poprosić o dane kontaktowe i tożsamość być anonimowi podczas każdego kolejnego badania. Chociaż lepiej jest zostawić swoje nazwisko tak, że Agencja może śledzić, czy mają pytania, nie są do tego zobowiązani.

5 Przygotuj się mówić szczerze i na długość do pracownika dolotowego. Pamiętaj, że masz podejrzenia nadużycia raportowania, nie jest jasne dowody ich, więc niech pracownik wiedzą z góry, że nie jesteś całkowicie pewien, że to, co chcesz, raport jest "zgłoszeniu przestępstwa", ale, że wolisz, aby zaważyć na strona ostrożnością.

6 Bądź obiektywny. Zgłoś fakty, jak ich znam, czy to, że uważasz, że dzieci nie są dobrze nadzorowane lub słyszysz odgłosy z sąsiednim, które brzmią tak, jakby dzieci są poszkodowani. Odejście nie na temat i dając swoją opinię o charakterze domniemanym sprawcy lub rozmawiać o tym, jak ona pozwala jej psie kupy w stoczni nie jest wydajne; to sprawia, że ​​dźwięk mniej wiarygodne i jakby masz ukryty plan.

7 Zapytaj pracownika dolotowy co dalej. Czy będzie śledztwo? Należy zadzwonić, jeśli masz nowe informacje do dodania? Różne stany czynienia z doniesienia o podejrzeniu znęcania się nad dziećmi w różny sposób. Jeśli nie z innego powodu, niż pomóc czujesz, że zrobiłeś wszystko, co mogłeś pomóc, ta informacja jest przydatna wiedzieć.