adcov.com

Jak zdiagnozować rwa kulszowa

Jak zdiagnozować rwa kulszowa


Rwa kulszowa jest objawem wspólnego pewnymi warunkami. W przypadku wystąpienia bólu kulszowego to dlatego, że coś powoduje podrażnienie lub zapalenie nerwu kulszowego. Aby rozwiązać ten ból rwy kulszowej, lekarz musi odkryć przyczynę pochodzenia.

Instrukcje

1 Daj lekarz pełnej historii medycznej w celu uzyskania właściwej i możliwie szybszą diagnozę. Przed widząc się z lekarzem, spisać żadnych obrażeń miałeś, jak również żadnych problemów z bólu, mrowienie lub drętwienie.

2 Wykonaj badanie lekarskie. Twój lekarz może umieścić Cię w określony sposób i manipulowanie kończyn do rozciągnięcia nerwu kulszowego. W zależności od położenia, może wystąpić ból paraliżujący fotografowania lub w dół nogi czasami jasnego do stóp. Manipulacje te pomagają zlokalizować i bólu lekarz wykryje, czy jest to problem dysku.

3 Niech lekarz wykres swój ruch podczas chodzenia, siedząc, stojąc, jak i pochylony do przodu, do tyłu oraz skręcanie z boku na bok. W ten sposób lekarz może określić źródło bólu. Ona może również mierzyć łydek, aby zobaczyć, czy jest inna w wielkości mięśni. Testy wykonywane są nerwowe, dotykając kolana i kostki i dotykając różnych części ciała z piórkiem.

4 Poddaj dalszych badań. Lekarz może użyć narzędzi diagnostycznych, takich jak RTG, MRI, CT lub i testu stymulacji elektrycznej (elektromiogram), aby określić, czy jest kulszowego ból spowodowany kręgów, sam lub dysku nerwu.