adcov.com

Jak zdiagnozować kamieni moczowych

Jak zdiagnozować kamieni moczowych


Moczowych kamieni, znany również jako kamienie nerkowe, występuje, gdy małe kryształy tworzą się w moczu, gdy opuszcza nerki. Jeśli kryształy te złożenia w probówkach moczowych, mogą powodować silny ból i dyskomfort. Lekarz będzie korzystać z wywiadu, badania laboratoryjne i rentgenowskie do diagnozy kamieni moczowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak diagnozować kamieni moczowych.

Instrukcje

1 Trzymaj dziennik intensywnego bólu brzucha. Gdy kamienie nerkowe blokują przejście moczu poczujesz silny ból. Kamienie ocierania bokach swojej moczowodu może również spowodować silne bóle.

2 Należy poinformować lekarza, jeśli jesteś w grupie na większe ryzyko kamieni nerkowych. Białych mężczyzn ponad 30 lat wydają się być wyższe ryzyko kamieni moczu, podobnie jak ci, którzy żyją w wilgotnym klimacie, takich jak południowo-wschodniej USA.

3 Niech lekarz wiem, czy miał kamienie nerkowe w przeszłości. Kiedy już cierpiał na kamicę nerkową, jest bardziej prawdopodobne, aby mieć je w przyszłości.

4 Omów kamieni nerkowych z rodziną. Osób z wywiadem rodzinnym w kierunku kamieni moczu są bardziej narażone na nich. Ujawniać historię rodziny z lekarzem.

5 Żądanie badania laboratoryjne. Ból spowodowany przez kamieni nerkowych przejeżdżających przez dróg moczowych mogą być postrzegane jako krwi w moczu na podstawie badań mikroskopowych.

6 Czy rentgenowskie nerek, moczowodów i pęcherza podjęte. Lekarz wprowadzi jodu barwnik do swojego układu moczowego tak, że każdy kamień można oglądać na RTG. To może być trudne, aby znaleźć kamień, który podróżuje przez ciało.

7. Uważaj na krew w moczu. Podróży kamień może spowodować krwawienie nawet przed odczuwać ból. Zgłoś do krwawień, kwoty i czas do lekarza.

8 Raport nudności lub wymioty z lekarzem. Niektóre rodzaje kamieni nerkowych może powodować nudności.

9 przejść badanie USG. Kiedy kamień nie można znaleźć, RTG, badania USG można zdiagnozować kamieni moczowych. USG pokaże tell tale obrzęk nerki spowodowane przez kamień.

10 zdecydować się na CAT skanowania dla trudnych do znalezienia kamieni. Skanowanie CAT nie wymagają barwnik być wstrzykiwany w celu zlokalizowania kamieni nerkowych.

Wskazówki:

  • Wizyty u lekarza w pierwszych oznak krwi w moczu. To może być wskaźnikiem bardziej poważnych problemów zdrowotnych, że kamienie nerkowe.
  • Ból z kamieni nerkowych często pojawia się w fale silny ból. Te występują jako kamień porusza się wzdłuż dróg moczowych.