adcov.com

Jak zdiagnozować bólu kolana

Jak zdiagnozować bólu kolana


Miliony ludzi żyje z przewlekłym bólem kolana. Kolano jest kompleks stawów i istnieje wiele sytuacji, które mogą powodować ból kolana. Pierwszym krokiem w zarządzaniu ból jest, aby twój stan prawidłowo zdiagnozowana. Osoby, które są starsze mogą po prostu umyć ją jak zapalenie stawów. Jednak ból kolana może być od problemów z mięśni, więzadeł i ścięgien i / lub niekoniecznie uszkodzenia chrząstki stawowej i kości. Rozdarty więzadła, takich jak ACL wymaga odmiennego podejścia niż leczenie choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Ponieważ różne diagnozy wymagają różnych planów leczenia, nie można skutecznie zarządzać swoją kondycję, dopóki nie znamy dokładnej przyczyny. Tak szybko, jak można zauważyć, ból kolana, to najlepiej skontaktować się z lekarzem, tak on lub ona może wykonać niezbędne testy, aby ustalić przyczynę bólu.

Instrukcje

Bądź świadomy swoich Objawy

1 Utwórz listę symptomów, w tym przypadku zwykle występuje ból kolana. Spróbuj określić, kiedy objawy są gorsze, a gdy są one lepsze. Na przykład, jest ból gorzej z działalnością lub nie wydaje się gorzej po tym nieaktywne? Jakie ruchy (skręcanie, zginanie i obracanie) zwiększyć ból?

2 Spróbuj opisać rodzaj bólu. Czy to jest nudne i achy, czy jest to ostry i przeszywający? Poinformować o tym lekarza, jeśli ból jest aktualne lub zostało stopniowo coraz gorzej przez kilka tygodni lub miesięcy.

3 Bądź uważny innych objawów, takich jak drętwienie lub mrowienie. Zauważy, jeśli ból jest w przedniej części kolana, za kolano lub w bok. Czy twoje kolano zablokować lub szlifować? Wszystkie te informacje pomogą lekarza w celu ustalenia przyczyny, jeśli ból i najbardziej odpowiednie testy, aby to zrobić.

Pobierz badanie lekarskie

4 Odwiedź swojego lekarza, aby uzyskać pełną egzaminu fizycznego. Ona będzie wyglądać, aby zobaczyć czy jest jakiś obrzęk, zaczerwienienie lub deformacja stawu. Lekarz będzie również przetestować na czułości w określonych obszarach kolana oraz testowania zakresu ruchu i siły. Ona chce wiedzieć, czy ostatnio doświadczyłem gorączka, utrata masy ciała lub inne objawy, które mogą wskazywać na chorobę, która powoduje ból kolana.

5 Lekarz weźmie pod uwagę, jeśli masz nadwagę, która może być wprowadzenie do większego nacisku na kolana, a także dyskutować swoje fizyczne przyzwyczajenia. On lub ona chce wiedzieć, jeśli ćwiczysz regularnie, aby pomóc utrzymać ciąg ciała i elastyczne. Wiedząc, co sport i hobby uczestniczyć w pomoże ustalić od nadużywanie jest przyczyną bólu uraz kolana.

6. Podczas egzaminu trzeba poinformować lekarza, jeśli pacjent przebył niedawno wypadek lub mają do czynienia ze starym obrażeń. Pomocne jest również, aby mieć listę wszystkich rodzajów zabiegów już wypróbowanych i czy oni pomogli lub wykonanych ból gorzej.

Mają odpowiednie testy

7 Pierwsze prześwietlenie jest pomocne, aby powiedzieć, czy jest problem z kości lub stawu. Rentgenowskie mogą wybrać się na złamania, nowotwory lub zmian zwyrodnieniowych, takich jak zapalenie stawów.

8 Mając MRI będzie określić, czy ból jest spowodowany mięśni, uszkodzenia tkanek miękkich lub uszkodzenia więzadła.

9 Jeśli lekarz podejrzewa niektórych rodzajów zapalenia stawów, mogą wyciągnąć płyn ze stawów do badania. Mogą być również potrzebne badania krwi, aby ustalić, czy to jest ból z powodu choroby, a następnie uszkodzenie.

Wskazówki:

  • Wstrzymać wszelkie ćwiczenia, które powoduje ból kolana. Jeśli ból jest wynikiem wysiłku lub sporcie, nie może być kilka prostych zmian, które można wprowadzić do mechaniki ciała lub techniki, które łagodzą objawy. Porozmawiaj ze swoim trenerem lub trenerem o swoich objawach.
  • Nie wolno ignorować ból. Ból jest sygnałem od ciała, że ​​coś jest nie tak. Im dłużej ignorować tego bólu gorzej sytuacja może stać. Gorzej twój uraz staje się bardziej zaangażowany i odzyskiwanie plan leczenia czas będzie.